Bond utekl před koronavirem, Black Widow a Rychle a zběsile 9 ho zatím nenásledují

Nový koronavirus začíná ovlivňovat velké hollywoodské filmy.
Black Widow a Rychle a zběsile 9
Black Widow a Rychle a zběsile 9
Marvel Studios/Universal Pictures

reklama

Šíření nového koronaviru už přímo ovlivnilo tři velké filmy. Sedmý díl Mission: Impossible musel odložit natáčení v Benátkách. Akčňák Red Notice (s Rockem, Ryanem Reynoldsem a Gal Gadot) možná také zruší výlet do Itálie. A konečně nová bondovka Není čas zemřít nepůjde do kin 8. dubna, ale až 25. listopadu.

Hollywood je tedy zatím ostražitý, ty nejnapínavější momenty ale teprve přijdou. Už 26. března má jít do kin Mulan, která extrémně spoléhá na čínské tržby, a velké ambice mají v Asii také Black Widow (premiéra 30. dubna) a Rychle a zběsile 9 (premiéra 21. května). Studia momentálně řeší, jestli se situace do té doby uklidní, anebo vyeskaluje. A zatím se došlo k závěru, že se uklidní.

Není čas zemřít
Autor: MGM Není čas zemřít

Podle nejnovějších informací se totiž žádné další premiéry přesouvat nebudou. Disney by určitě rád odložil Mulan, ta už je ale moc blízko a nikdo nechce na podzim znovu utrácet 100+ milionů dolarů za propagaci. Čínská bojovnice tedy zůstane na svém místě stejně jako Black Widow a Rychle a zběsile 9.

Může se tahle situace ještě změnit? Jedině v případě, že by se nákaza razantně rozšířila, anebo se začala zavírat americká kina. V opačném případě se plně počítá s tím, že se z Bonda stane výjimka, po níž už všechny premiéry zůstanou na svém místě.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama