Hermionu nahradí v Krásce a zvířeti slavná zpěvačka, Bella už nebude bílá. Jak reagují fanoušci?

Nová adaptace slavné pohádky Kráska a zvíře se nebude držet tradičního pojetí Belly, jež znáte z oblíbených filmů.
Emma Watson jako Bella v Krásce a zvířeti
Emma Watson jako Bella v Krásce a zvířeti
Walt Disney Pictures

reklama

Kráska a zvíře od Disneyho letos slaví 30. výročí své historické účasti na Oscarech. Šlo totiž o vůbec první celovečerní animovaný film, který byl nominovaný v nejprestižnější kategorii Film roku. Nakonec získal sošky za nejlepší hudbu a původní píseň.

Výročí se bude slavit speciálním dvouhodinovým živým vystoupením, které propojí výkony skutečných herců s animovanými postavičkami. Bude nahráno před publikem v Disney Studios a záznam dorazí před koncem roku i k divákům streamovacích služeb.

Největší pozdvižení zatím vzbudilo obsazení hlavní role krásky Belle. Bude jí totiž americká R&B zpěvačka s afro filipínskými kořeny, která si říká H.E.R. „Nemůžu uvěřit, že se stanu součástí odkazu Krásky a zvířete. Svět uvidí první černou a filipínskou Belle,“ uvedla pětadvacetiletá zpěvačka, vlastním jménem Gabriella Sarmiento Wilson.

Někteří fanoušci originálu jí však nemůžou přijít na jméno. „H.E.R., to je K.D.O.?“ tweetoval jeden z nich. „To jsem teda zvědavý, kdo se na tohle bude chtít koukat,“ stojí v jiné poznámce. „Už se nemůžu dočkat, až bude bílý Blade,“ naráží jeden z nich na změnu oproti původní animované Belle. V nedávné hrané adaptaci z roku 2017 se role Belle ujala Emma Watson, známá hlavně jako Hermiona z Harryho Pottera.

Tvůrci si však za svou volbou stojí. „H.E.R. je díky svému talentu a obrovskému charismatu na pódiu perfektním vtělením Belle,“ prohlásil výkonný producent nového nastudování Jon M. Chu, který proslul jako tvůrce hitového filmu Šíleně bohatí Asiati (2018).

Emma Watson jako Bella v Krásce a zvířeti
Autor: Walt Disney Pictures Emma Watson jako Bella v Krásce a zvířeti

Režie nové adaptace Krásky a zvířete se ujme Hamish Hamilton, který od roku 2010 natočil všechny poločasové programy Super Bowlu a je též vyhlášeným režisérem videoklipů a koncertních filmů. Další podrobnosti a informace o obsazení tvůrci plánují odkrýt již brzy.

Jste zvědaví, jak dopadne nové verze Krásky a zvířete?

Zdroj: Deadline

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!