4 krvavé filmové odpovědi na Stmívání

Doupě vlků a další fantasy, které se pokusily navázat na Stmívání.
Doupě vlků
Doupě vlků
Entertainment One

reklama

V sobotu ve 22.50 se na COOLu vydáme do Doupěte vlků. Ačkoliv tenhle biják o mladém vlkodlakovi, který se připlete do většího vlkodlačího konfliktu, nezapře jistou porci DNA Stmívání, oproti story o zářivých krvosajích je Doupě vlků přece jen o něco temnější. Ostatně, hlavním záporákem je tu statný Jason Momoa! Nejde o jediný biják, který se vůči Stmívání vyhranil podobným způsobem, napadly nás celkem čtyři!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doupě vlků - upoutávka

04) Doupě vlků (2014)

Doupě vlků má v sobě bezesporu hodně upíří DNA nebo alespoň DNA ze Stmívání. Příběh dospívajícího vlkodlaka, který neví, co se sebou, až narazí na souboj dvou rodin vlkodlaků v odlehlé komunitě, je však přece jen o něco drsnější než story děvčete, které se jednoduše zakouká do upíra. Jasně, hlavní hrdinové jsou v obou případech metrosexuálně krásní... V jednom případě však sledujeme jenom je a v případě druhém dorazí i Jason Momoa jako hlavní padouch ve vlkodlačí válce gangů. A to už je panečku jiná káva! Doupě vlků má navzdory romantickým elementům pořád blíž k dobrému béčkovému hororu, v němž jde více o zápletku a méně o emoce. A součástí zrovna téhle zápletky holt musí být víc než kapka filmového násilí...

03) Vampire Academy (2014)

Upírská akademie na první pohled nezapře i jistou podobnost s Harrym Potterem. Co naplat, že tu do goticky vypadající školy docházejí poloviční krvesajové, pořád to celé vypadá, že jsme jen jedno koště vzdálení od turnaje ve famfrpálu. Vlastně jen mrtvolný vzhled hlavního milovníka (spolu s upírským tématem) napovídá, že producenti viděli Stmívání a řekli si "To chceme taky!" Oproti všem inspiračním zdrojů má však Vampire Academy obrovskou výhodu v tom, že se nebere ani za mák vážně. Prakticky všechny dialogy se nesou na satirické vlně, a uvážíme-li podobnost filmu s jeho inspiracemi, lze jej vnímat i jako jistou parodii nebo alespoň žánrové popíchnutí. A to je přísada, kterou žánr o milujících upírech potřebuje po čertech častěji!

02) Červená Karkulka (2011)

Tak trochu podobně je na tom i Červená Karkulka s Amandou Seyfried. Jen s tím rozdílem, že namísto přitopení pod kotlem satiry přitápí pod kotlem hororu. Není to sice nic, u čeho by veterán carpenterovek vyletěl z kůže, pro posílení atmosféry to však bohatě postačí. Nejlépe to ostatně shrnuje úvodní premisa. Vzdor pohádkovým i twilightovým kořenům (film měla na starost Catherine Hardwicke, režisérka prvního Stmívání!) totiž hlavní story popisuje odlehlou vesnici, v níž je jedním z místních vlkodlak. Finta je v tom, že vesničané netuší, o koho jde! Už jen tímhle se story stává podstatně zajímavější, než když o Edwardově "tajné" identitě víme prakticky od patnácté minuty Stmívání!

01) Mrtví a neklidní (2013)

Mrtví a neklidní možná nejsou zrovna eRková látka, v níž by střeva létala vzduchem jako pavučiny během babího léta a hrdinové byli od krve umazaní až za ušima. Rozhodně však jde o film vycházející z nápadu Stmívání. Opět se dočkáme romance s "monstrem", kterým je tentokrát zombík s tváří Nicholase Houlta. Vzhledem k zasazení po zombie apokalypse je navíc film daleko krvavější než Stmívání – na počátku děje totiž zombie nákaza už většinu lidstva smetla z cesty. Kdyby Stmívání začínalo v okamžiku, kdy upíři vyhubili většinu lidstva, také by šlo o poněkud odlišnou podívanou. Ačkoliv jsou tak Mrtví a neklidní vlastně celkem milou romancí (nejen pro fanoušky Stmívání), slabší povahy si možná čas od času zakryjí oči!

Doupě vlků začíná na Prima COOL již v sobotu ve 22.50.

reklama

reklama