Legendární thriller Sedm měl mít úplně jiný konec! Hlavu v bedně nám zajistila tahle chyba!

Takhle byste ten film hned zapomněli...
Sedm
Sedm
New Line Cinema

reklama

Svět se dělí na dvě skupiny lidí. Ti první vědí, že je thriller Sedm boží, a ti druzí jej teprve uvidí. Druhý film Davida Finchera je právem klasikou, na kterou člověk jen tak nezapomene, možná jste ale nevěděli, že mohl vypadat úplně jinak. Studio New Line Cinema totiž film několikrát přepracovalo a chtělo z něj mít veskrze klasickou kriminálku.

NÁSLEDUJÍ SPOILERY!

Přesně tak, honba dvou detektivů (Brad Pitt a Morgan Freeman) za sériovým vrahem, který si vybírá oběti podle slavných hříchů, měla být standardní žánrovkou, jejíž hrdinové se nakonec vydají Gwyneth Paltrow zachránit. Fincherovi ale omylem dorazila starší verze scénáře, v níž je ikonická scéna s hlavou v bedně, a zamiloval se do ní natolik, že odmítl natočit aktuální přepis.

Studio mu nejdřív odmítlo vyhovět a chtělo nový konec, v němž ďábelský plán Kevina Spaceyho nevyjde. Jakmile ale Finchera podpořili i Pitt s Freemanem, kteří si navíc vydupali slib, že se finále nijak neupraví, začal se rodit napínák, jenž dodnes marně hledá konkurenci.

Ještě že to dopadlo takhle. Kdyby se totiž Fincher dočkal další kudly do zad (zrovna měl za sebou předělanou trojku Vetřelce), možná by nikdy nenatočil Hru, Klub rváčů ani Zodiaca!

reklama

reklama