Leonardo DiCaprio měl hrát ve Star Wars. Jakou slavnou roli nakonec odmítl?

A co měl společného s Batmanem a Spider-Manem?
Leo Star Wars
Leo Star Wars
Lucasfilm/Paramount Pictures/Lucasfilm

reklama

Jen málo hollywoodských herců má tak oslnivou kariéru jako Leonardo DiCaprio. Kalifornský rodák se ale nevydrápal na vrchol přes značkové blockbustery, stačil mu k tomu "jen" pečlivý výběr áčkových režisérů, pro které odehrává jednu vynikající roli za druhou. Dnes je tak právem za hvězdu. A to nejspíš proto, že se vyhnul pár nebezpečným zkratkám.

Dobře známí i zbrusu noví superhrdinové. Tak to má být!

Avengers 3 a 4 vs. nový Spider-Man: Představujeme 10 nejočekávanějších marvelovek!

Tou první byla role Spider-Mana, jehož chtěl James Cameron natočit už v 90. letech a bavil se o něm i s DiCapriem. Ten samozřejmě neměl zájem, a stejná situace se opakovala i s Joelem Schumacherem, který ho chtěl jako Robina do filmu Batman navždy. Opět z toho ale rychle sešlo. A DiCaprio se raději vrhnul na Titanic, který mu nakopl kariéru mnohem výrazněji.

Poslední velká nabídka pak DiCapriovi přišla od George Lucase, který v něm viděl Anakina ve druhé a třetí epizodě Star Wars. Hvězda Titanicu ale i tentokrát došla k závěru, že se na tak zásadní blockbusterovou roli necítí, a raději dál točila filmy s Martinem Scorsesem nebo Stevenem Spielbergem.

Star Wars 20 zajímavostí

Yoda, Obi-Wan a Glum: 20 věcí, kterých jste si nevšimli v nových Star Wars

Pro nás je to trochu škoda, protože Hayden Christensen jako Anakin moc nezazářil. DiCaprio toho ale rozhodně nelituje, stačí se podívat na jeho natřískané resumé!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama