Liga spravedlnosti dostane druhou šanci. Vyjde očekávaný režisérský sestřih

Dlouho diskutovaný Snyder Cut Ligy spravedlnosti se stává skutečností.
Liga spravedlnosti
Liga spravedlnosti
Warner Bros.

reklama

Sen mnoha komiksových fanoušků se právě stal realitou. Na streamovací službě HBO Max se objeví režisérský sestřih Ligy spravedlnosti od Zacka Snydera. Takzvaný Snyder Cut se dlouho zdál být neexistují teoretickou záležitostí. A i když jí do jisté míry pořád je, studio Warner Bros. ho jednoduše nechá vzniknout.

Možná si ještě pamatujete, jak jsme se do téhle situace dostali. Zack Snyder natočil Muže z oceli a Batman vs. Superman a začal pracovat na Lize spravedlnosti, velké sešlosti nejslavnějších superhrdinů od DC Comics (Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg). Jeho dcera ale během natáčení spáchala sebevraždu a Snyder film opustil, načež studio rozhodlo, že se (i kvůli rozporuplným reakcím na Batman vs. Superman) kompletně předělá.

Snyder hotový film nikdy neviděl, ale tvrdí, že v něm bylo použito zhruba 25 % toho, co natočil on. Zbytek pod ostrým dohledem studia dodělal Joss Whedon (paradoxně režisér Avengers 1 a 2), pro něhož šlo čistě o práci na zakázku, k níž se vlastně nikdy nevyjádřil.

Liga spravedlnosti
Autor: Warner Bros. Liga spravedlnosti

Liga spravedlnosti šla nakonec do kin v roce 2017 a víceméně propadla (657 vydělaných milionů byl po 873 milionech Batman vs. Superman nehezký sešup) a utnula veškeré další plány na provázaný vesmír od DC. Studio od té doby začalo řešit filmy separátně, a jelikož to přineslo výsledky (dlouho zesměšňovaný Aquaman vydělal 1,1 miliardy dolarů), tenhle postup se od té doby nezměnil.

Jak do toho zapadá Snyder Cut, jenž nám ukáže původní vizi Ligy spravedlnosti? Fanoušci dlouho volali po tom, aby Snyder mohl film dokončit –⁠ finančně však nedávalo smysl vracet komiksový propadák do kin, jelikož by řadový divák nepochopil, proč má jít na opravenou verzi nepovedeného filmu. Pak ale studio Warner Bros. začalo chystat vlastní streamovací službu HBO Max a rozhodlo se, že dá opravené Lize spravedlnosti šanci tam.

Zack Snyder tedy dostane zhruba 30 milionů dolarů na to, aby film dokončil a uvedl ho v roce 2021 přímo na internetu. Aktuálně prý není jisté, jestli dostaneme čtyřhodinový film anebo spíš šestidílný seriál (Snyderovi se prý myšlenka rozstříhání celovečeráku na šest kapitol docela zamlouvá). Ať už to ale dopadne jakkoliv, předplatitelé HBO Max příští rok konečně zjistí, jestli Ligu spravedlnosti zabilo studio, anebo byla problematická i v původní verzi.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!