Nový díl Lokiho láká na návrat Bladea. A většina lidí si toho vůbec nevšimla

Seriál Loki v sobě ukrývá narážku na věhlasného lovce upírů Bladea.
Loki a Blade
Loki a Blade
Marvel Studios / New Line Cinema

reklama

V červenci 2019 proběhlo na Comic-Conu velké oznámení. Marvel slíbil nový celovečerák s Bladem, jehož si zahraje držitel dvou Oscarů Mahershala Ali, a komiksoví fanoušci nemohli být šťastnější. Od té doby se ale film příliš nepohnul, a pokud máte pocit, že se něco zadrhlo, tak… máte pravdu jen zčásti.

Ano, Bladea předběhlo několik jiných projektů (třeba Fantastická čtyřka) a chvíli to vypadalo, že dorazí bůhvíkdy. V tuhle chvíli už ale víme, že se začne točit v červenci 2022, což by mělo znamenat premiéru v létě 2023. Momentálně se piluje scénář od Stacy Osei-Kuffour a dobrou zprávou je, že si u Marvelu dovolili jemnou narážku na to, že se Blade pomalu blíží.

Jak už padlo v titulku, odkaz se probojoval do čtvrtého dílu seriálu Loki, v němž hrdina s tváří Owena Wilsona prohlásí: „Měli jsme tu Kree, titány i upíry.“ Na první pohled vcelku obyčejná věta, na ten druhý ale jasné potvrzení, že se v marveláckém filmovém vesmíru nacházejí krvesajové, o kterých se dosud nemluvilo. A když po světě běhají upíři, znamená to i přítomnost nového Bladea, který z nich za pár let udělá sekanou. Už se toho nemůžeme dočkat!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!