10 nejzábavnějších filmových odkazů v Madagaskaru: Našli jste Trosečníka a Lvího krále?

Poznali jste všechny parodie v Madagaskaru?
Madagaskar a Zoolander
Madagaskar a Zoolander
DreamWorks Animation/Paramount Pictures

reklama

Už v sobotu večer se na Prima COOL vypravíme na Madagaskar! První díl animované série, která nám dala i Tučňáky z Madagaskaru, se veze na struně útěkářských filmů starého ražení – nejen odkazy na snímky jako Velký útěk však Magadaskar přímo tepe! Jako v řadě moderních animáků i v něm lze najít řadu dalších odkazů na slavné bijáky. Sesumírovali jsme desatero těch nej.

10) Lví král

Jen těžko by mohl existovat animovaný film bez narážky na produkci od Disneyho – poctu klasice si animátoři prostě nemohou odpustit. Je to znát i na okamžiku, kdy se Alex „pochlapí“ a začne připomínat okamžik z Lvího krále!

Madagaskar/Lví král
Autor: DreamWorks Animation/Disney Madagaskar/Lví král

09) Americká krása

Tady asi není o čem dlouho debatovat – není náhoda, že má tahle scénka tak dlouhou stopáž. Jednak odkazovala na (tou dobou) jen pár let starší film, a jednak oba bijáky patří do produkce společnosti DreamWorks.

Madagaskar/Americká krása
Autor: DreamWorks Pictures Madagaskar/Americká krása

08) Planeta opic

Naopak poměrně triviální je momentka odkazující na Planetu opic. Alex propadne zoufalství poté, co jeho oheň pro zachránce… shoří.

Madagaskar/Planeta opic
Autor: DreamWorks Animation/20th Century Fox Madagaskar/Planeta opic

07) Trosečník

Krátkým štěkem je i narážka na pomalovaný balón z Trosečníka, kterou si nemůže odpustit žádný film z izolovaného ostrova!

Madagaskar/Trosečník
Autor: DreamWorks Pictures Madagaskar/Trosečník

06) Ohnivé vozy

Popojedem k delší scéně na pláži – když proti sobě běží Alex a Marty, muzika přímo odkazuje k úvodu sportovního dramatu Ohnivé vozy z 80. let. Ostatně posuďte!

05) Stalag 17

Zmínili jsme narážky na filmy o útěcích z vězení/vojenských táborů. Prvním a nikoliv posledních z nich je Stalar 17 z roku 1953. Stejně jako v něm mají i v Madagaskaru dvě postavy jméno Manfredi a Johnson…

Stalag 17
Autor: Paramount Pictures Stalag 17

04) The Twilight Zone: To Serve Man

Každý film s mluvící zvířaty čelí trablům, pokud se zamyslí nad potravním řetězcem. Madagaskar problém nezatajil, naopak kolem něj obmotal zápletku – ne nadarmo si však při tom vzpomněl na kultovní epizodu Twilight Zone, v níž na Zemi přiletí ufouni opečovávající lidskou rasu tak, jak jim přikazuje kniha „To Serve Men“ – tedy „Sloužit lidem“ . Ono se však záhy ukáže, že to může znamenat i „Servírovat lidi“!

Madagaskar/The Twilight Zone
Autor: DreamWorks Animation/CBS Madagaskar/The Twilight Zone

03) Velký útěk

Daleko více narážek však najdeme na Velký útěk – od obecných obrysů zápletky i scény, kdy Tučňáci lezou z podzemí nebo se plíží (nepříliš) vysokou trávou.

Madagaskar/Velký útěk
Autor: DreamWorks Animation/United Artists Madagaskar/Velký útěk

02) Moulin Rouge

Další nenápadná narážka pramení z dnes již poněkud pozapomenutého hitu Moulin Rouge. Stačí vyměnit elegantní vílu za hrošici a výsledek se hnedle dostaví!

Madagaskar/Velký útěk
Autor: Dreamworks Pictures/20th Century Fox Madagaskar/Velký útěk

01) Zoolander

Občas některé narážky ocení jen skuteční filmové znalci! Tak jako třeba v případě Alexova unikátní pohledu jménem Modrá ocel… u kterého je lidem znalým Zoolandera hned jasné, že sledují dost povrchního lva!

Madagaskar a Zoolander
Autor: DreamWorks Animation/Paramount Pictures Madagaskar a Zoolander

Madagaskar začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama