Matrix 4: Kdy bude mít premiéru a kdo si v něm zahraje?

Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss budou mít v Matrixu 4 spoustu nových kamarádů a protivníků.
Matrix
Matrix
Warner Bros.

reklama

Když byl letos v srpnu oznámený Matrix 4, rovnou jsme se dozvěděli, že v něm nebudou chybět Keanu Reeves jako Neo a Carrie-Anne Moss jako Trinity. Za kameru usedne Lana Wachowski, jedna z režisérek jedničky, která píše scénář společně s Aleksandarem Hemonem (Sense 8) a Davidem Mitchellem (autor knižního Atlasu mraků). No a pokud vás zajímá, kdy uvidíme výsledek jejich práce, tak to bude 21. května 2021.

Někdo si možná pamatujete, že si tohle datum premiéry rezervoval John Wick 4. Toho ale Keanu Reeves natočí později, primárně se totiž bude vracet do svojí ještě ikoničtější role. Kdo mu bude dělat společnost na place? Kromě Carrie-Anne Moss potvrdila svůj návrat ještě Jada Pinkett Smith, která si opět střihne Niobe. Zbytek obsazení pak tvoří nové herecké přírůstky, a to Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta z Aquamana), Jessica Henwick (Colleen z Iron Fista), Neil Patrick Harris (Barney z Jak jsem poznal vaši matku) a Jonathan Groff (Holden z Mindhuntera).

Matrix
Autor: Warner Bros. Matrix

Snad se osmileté čekání na čtvrtý díl nakonec vyplatí. Řada lidí si totiž stojí za tím, že by se svět obešel i bez dvojky a trojky, takže to Neo se svým comebackem nebude mít zrovna jednoduché.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama