Matrix 4: Nový český trailer láká na sci-fi pecku se spoustou tajemství

Kdo si chce v kině užít většinu překvapení, měl by se nové upoutávce Matrixu 4 snad raději vyhnout.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Druhý český trailer filmu The Matrix Resurrections

reklama

Pouhé tři týdny zbývají do doby, kdy se diváci po celém světě budou moci vrátit do Matrixu. Jeho další tajemství teď poodhaluje nová upoutávka se slušným množstvím předtím nezveřejněných záběrů, které mají diváky naladit – a jak už to u Matrixu bývá, taky jim dost zamotat hlavu.

Co je už naprosto zřejmé, že uvidíme jakousi aktualizovanou verzi Matrixu a obě hlavní postavy – Nea (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Anne Moss) – jak procházejí novou verzí povědomých situací na cestě k prozření. Tentokrát však probuzení nebude tak jednoduché, protože trailery i synopse filmu mluví o „realitě, která je ještě daleko více subjektivní než kdykoli předtím“. Narážka tvůrců na postfaktickou dobu sociálních sítí a názorových bublin je více než zřejmá.

The Matrix Resurrections
Autor: Warner Bros. The Matrix Resurrections

Z veteránů série se vrátí ještě Jada Pinkett Smith jako Niobe, Lambert Wilson jako Merovingian a Daniel Bernhardt jako agent Johnson. Uvidíme taky Morphea, ale z dosud neznámého důvodu v jeho mladší verzi, kterou ztvární Yahya Abdul-Mateen II. V ukázkách už jsme mohli ve větší míře vidět třeba taky Analytika (Neil Patrick Harris) či Bugs (Jessica Henwick).

Režíruje polovina původního režisérského dua, dnes už žena Lana Wachowski. V českých kinech Matrix Resurrections uvidíme, když to dobře dopadne a nezavřou je covidová opatření, od 22. prosince 2021.

Těšíte se?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!