Filmová zpráva roku? Dostaneme Matrix 4 a bude v něm Keanu Reeves

Tohle není kachna, Matrix 4 se nečekaně stává realitou.
Matrix
Matrix
Warner Bros.

reklama

Studio Warner Bros. se (stejně jako jeho konkurence) snaží důkladně využívat svoje nejslavnější značky. Po Pánovi prstenů dorazil Hobit, po Harrym Potterovi Fantastická zvířata a po netopýří trilogii od Nolana Affleckův Batman, na kterého naváže Pattinsonův Batman. Warneři se pak mnoho let snažili oživit i Matrix. A teď se jim to konečně povedlo.

Možná jste v červnu zaslechli, že se potichu chystá reboot celé série, v němž by si mohl zahrát Michael B. Jordan (Killmonger z Black Panthera). Nové oznámení je ale mnohem zásadnější, příští rok se totiž začne točit regulérní čtvrtý díl, v němž se vrátí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. Na režijní sesli navíc usedne Lilly Wachowski, polovina režijního dua původních Matrixů, takže se víceméně dala dohromady (skoro) celá stará parta.

Matrix
Autor: Warner Bros. Matrix

Matrix 4 samozřejmě v ideálním případě znamená i Matrix 5 a Matrix 6. Připravte se tedy na velký test, jestli to vzkříšená série dotáhne na povinnou trilogii, která snad nepřizabije Reevesovu kariéru. Po úspěchu Johna Wicka 3 a Toy Story 4 (a s ohledem na blížící se Cyberpunk 77) je totiž Keanu na absolutním vrcholu a měl by z Matrixu 4 udělat náramně očekávaný megahit.

O čem že mimochodem bude? To zatím nevíme a stejně tak není jasné, koho přesně si Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss zahrají. Nejjistějšími volbami jsou pochopitelně Neo a Trinity, pokud jste ale viděli Matrix Revolutions, musí vám být jasné, že… to s jejich návratem není zas tak jednoduché?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama