Matrix 4: Keanu Reeves vysvětlil, proč se vrátil do role Nea

Konečně víme, proč Keanu Reeves kývl na další výlet do Matrixu.
Matrix
Matrix
Warner Bros.

reklama

Matrix skončil v roce 2003 kontroverzně přijatým třetím dílem. Všichni tak nějak předpokládali, že Neova cesta nemá kam pokračovat, v srpnu 2019 ale byla potvrzena čtyřka, do níž rovnou naskočili Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss.

Režie Matrixu 4 se ujala Lana Wachowski (vrací se tedy i polovina slavného tvůrčího dua) a možná jste zaznamenali, že se v únoru 2020 začalo natáčet. O měsíc později se sice produkce musela přerušit (momentálně je návrat před kamery v plánu na červenec), zatím to ale pořád vypadá na premiéru 20. května 2021.

Připravte se tedy na to, že se další rok budou objevovat nové rozhovory a informace o tom, co nás v Matrixu 4 čeká. Co víme v tuhle chvíli? O zápletce se samozřejmě vůbec nemluví. Keanu Reeves ale konečně vysvětlil, proč se vrací do role Nea, a pochopitelně nejde jen o tučnou výplatu:

„Lana Wachowski napsala krásný scénář a úžasný příběh, který ve mně rezonoval. Proto se vracím. Znovu s Lanou pracovat je skvělé a její film má podle mě rozhodně co říct. Je plný důležitých myšlenek, které stojí za vyslechnutí.“

Ano, zní to jako velké hollywoodské klišé, Reeves ale nikdy nepatřil mezi herce, kteří by jen utíkali za penězi. Snad se tedy jeho chvalozpěvy promění v parádní celovečerák, abychom se za pár let mohli hádat o tom, jestli je větší pecka Matrix 4 nebo John Wick 4.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!