Bude Matrix 5? Keanu Reeves prozradil, jak to vypadá s dalším dílem

Keanu Reeves se rozpovídal o pátém Matrixu.
Keanu Reeves jako Neo ve filmu Matrix Resurrections
Keanu Reeves jako Neo ve filmu Matrix Resurrections
Warner Bros.

reklama

Matrix byl dlouhé roky považován za jasně uzavřenou trilogii, ale všechno změnil čtvrtý díl s podtitulem Resurrections, který značku vzkřísil a dost radikálně odstřihl od vlastní minulosti. Najednou je všechno možné, což potvrdil v čerstvém rozhovoru pro Empire Magazine i Keanu Reeves, představitel hlavního hrdiny Thomase Andersona neboli Nea.

Na otázku, zda se blíží další Matrix a zda bude jeho součástí, odpověděl Reeves: „To fakt nevíme. Ale pokud k němu dojde, rozhodně jsem připraven naskočit.“ Prozradil taky, že dlouhou dobu nevěřil v jakékoli pokračování původní trilogie a odmítal oslovení ke spolupráci, což změnila až skutečnost, kdy na spolupráci kývla polovina původního tvůrčího dua Lana Wachowski.

Když se ho však zeptali, jaké dává pátému Matrixu šance, byl spíše skeptický. „Jak by se ten další jmenoval? Resurrection Redux... Neřekl bych, že by Lana byla ochotná točit další Matrix. Pokud mě však znovu pozve, určitě jdu do toho.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Druhý český trailer filmu The Matrix Resurrections

Jelikož čtvrtý díl sklidil dost rozporuplné reakce a špatně si vede i co se týče návštěvnosti v kinech (vyšel totiž zároveň on-line), je vznik dalšího dílu velmi nepravděpodobný. Režisérka Lana Wachowski navíc svou další účast rezolutně popírá. Pravděpodobnější je tak spíše restart s novými tvůrci či herci.

Přáli byste si pokračování, úplný restart nebo už je pro vás Matrix dávno uzavřený?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!