Jak se točily parádní kaskadérské kousky z Mission: Impossible 6? Tom Cruise už zase riskoval život

Podívejte se, jak vznikaly ty nejlepší kaskadérské kousky z šestky Mission: Impossible.
Mission: Impossible – Fallout
Mission: Impossible – Fallout
Paramount Pictures

reklama

Ethan Hunt opět vyráží do akce! V neděli na COOL dorazí šestý díl Mission: Impossible, v němž se rozjede hra o atomovku, do níž se zapojí i Henry „Zaklínač/Superman“ Cavill. Víc než tváře jsou však v téhle sérii v popředí kaskadérské kousky, které Tom Cruise vyčaroval před kamerou. Poznejte ty nejdrsnější z tohohle dílu!

05) Souboj na útesu

Začneme od konce finálním soubojem. V duchu správně dramatické atmosféry se filmaři rozhodli vše natočit na epickém útesu – ale až později jim došlo, že sem štáb, techniku i herce dostanou jedině vrtulníky! Kaskadérský výkon je tak už natočení téhle scény samo o sobě, a to vůbec nezmiňujeme choreografii souboje nebo obligátní visení nad propastí…

04) Zlomený kotník

Relativně menšího ražení je také Tomův přeskok z jedné budovy na druhou. Ve filmu je mnoho podobných scén, tuhle však odlišuje skutečnost, že si Tom při jejím natáčení zlomil kotník! Celá produkce se následně musela na několik týdnů odložit. Přesto se však Tom již během natáčení této scény oklepal, aby ji dokončil, jak popisuje v talkshow níže.

03) Jízda Paříží

Na bronzové pozici se umístila tahle motorkářská šílenost! Série Mission: Impossible samozřejmě na drsné motocyklistické scény není nijak ostýchavá (viz druhý díl) – ale nechat hlavní hvězdu filmu jezdit bez helmy (byť se zdravotníky opodál) na motorce proti (byť hrané) dopravě, z toho bez debat cvakají zuby divákům i pojišťovákům.

02) Výškový seskok

Zlatým hřebem klasických kaskadérských výkonů filmu, s nimiž se producenti chlubí nejvíce, je výškový seskok z paluby letadla. Ve skutečnosti si Tom, ale i Henry zkusili spolu s kameramanem celou plejádu seskoků, aby natrénovali veškerou choreografii. Nenechte se mýlit, skákat z letadla na padáku, to je rozhodně úctyhodný výkon. Ale na první místo bychom přece jenom posadili…

01) Let vrtulníkem

Vrtulníky jsou složité mašiny a jejich aerodynamika je ještě složitější. Takže když se Tom za tři měsíce (!) naučil létat vrtulníkem jen pro tuhle přízemní honičku před kamerou, byl to výkon, ze kterého musela klesnout čelist každému. Úplně jednoduše by samozřejmě celá scéna mohla vzniknout ve studiu. Mission: Impossible si ale zjevně chce zachovat atmosféru filmu, který vzniká co možná nejvíc autenticky!

Mission: Impossible – Fallout začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!