Návrat do potterovského světa je v Česku rekordní! Porazil i Warcraft a přišlo na něj neuvěřitelných 200 tisíc diváků

Nádhera!
Harry Potter, Fantastická zvířata a Warcraft
Harry Potter, Fantastická zvířata a Warcraft
Warner Bros./Warner Bros./Universal Pictures

reklama

Ačkoliv se fantasy třeba v Americe zas tak nechytají, v Česku jde o jeden z nejoblíbenějších žánrů. Všechny výpravy do Středozemě, potterovského světa nebo kamkoliv jinam u nás byly nesmírně úspěšné, a i když Fantastická zvířata nepřekonala rozjezd posledního Pottera, prvních sedm dílů jí o prvním víkendu podlehlo!

Fantastická zvířata a kde je najít

POZOR, SPOILER! Víme, koho v novém potterovském filmu hraje Johnny Depp!

Na nový film z pera J. K. Rowlingové se o víkendu vypravilo 203 tisíc diváků, kteří v pokladnách zanechali přes 30 milionů korun. Podle tabulek jde o šestý nejlepší český start vůbec (víc daly jen sedmé Star Wars, Padesát odstínů šedi, dvojka a trojka Hobita a právě osmý Potter), což je pro retro pohádku z 20. let, v níž je akorát letmo zmíněn Albus Brumbál, neskutečný úspěch.

Fantastická zvířata tak mají nejlepší letošní otvírák (převálcovaly 19 milionů Warcraftu) a bezpochyby se u nás zařadí mezi nejvýdělečnější filmy roku. Překonají i Tajný život mazlíčků, který zatím nastřádal 64 milionů, a dostanou se na první místo kasovního žebříčku? Kdo ví. 54 milionů třetí Bridget Jonesové ale možná padne, takže můžou potterovští fandové slavit potenciální stříbro a těšit se na slíbenou čtveřici „fantastických“ pokračování!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!