Podívejte se na 7 nejděsivějších filmových havárií letadel

Havárie letadla je občas jenom začátek...
Let Fénixe
Let Fénixe
20th Century Fox

reklama

V pátek večer na COOL dorazí strhující Let Fénixe, v němž Dennis Quaid havaruje uprostřed pouště, kde si musí víceméně postavit nové letadlo – jinak ho spolu s dalšími přeživšími čeká pomalá smrt. V rámci filmových leteckých havárií má Let Fénixe spoustu zajímavé konkurence. Třeba... tuhle!

07) Trosečník

Zemeckisův Trosečník platí za snímek, který definují spíše tiché a klidné scény (plné zmaru a deprese...) přetínané čas od času burácivými akcemi. Prvotní havárie Trosečníka přitom na našem seznamu není jediným Zemeckisovým filmem...

06) Ztraceni

Ačkoliv jde o televizi a nikoliv o film, Ztraceni byli minimálně v éře své 1. řady významnější než řada okolních bijáků! Vzdor všem výtkám, které lze proti dalšímu vývoji seriálu mít, je nad slunce jasné, že je úvodní pád Oceanic 815 naprosto "parádní"!

05) Letec

Howard Hughes byl takový Elon Musk 30. a 40. let – jenom s tím jemným rozdílem, že dovedl mimo jiné třeba přežít skutečnou leteckou nehodu! Pravda, digitální záběry letu již poněkud zestárly, fyzičnost, brutalita a plamennost přímé havárie má však stále grády jako máloco. A finální zakrvácený Leo DiCaprio je jenom třešničkou na neskutečném destrukčním dortu!

04) Mezi vlky

Letecká havárie bývá často šlamastikou sama o sobě – ještě nepříjemnější však je, pokud se zřítíte nad územím nikoho, kde vlci (doslova) dávají dobrou noc. Právě to se "poštěstí" Liamu Neesonovi v dramatu Mezi vlky, kde je ústřední mrazivé letecké neštěstí toliko počátkem všech útrap.

03) Proroctví

Nestává se často, aby letecké neštěstí bylo poutavé i pro kolemjdoucí mimo kabinu samotnou. Trestuhodně opomíjené Proroctví však dovedlo právě takovou scénu podat způsobem, při nímž čelist klesá až k úrovni podlahy! To celé navíc bez jediného (viditelného) střihu...

02) Let

Šíleně strhující – taková je intimně natočená scéna havárie (naštěstí fiktivní) v dalším Zemeckisově dramatu Let. Denzel Washington tu po poruše stroje svým bezchybným pilotováním zachrání většinu cestujících a stává se hrdinou. Jenže pak se ukáže, že měl při letu v krvi alkohol, a rozjíždí se příběh, který má k černobílé oslavě hrdinství hodně daleko.

01) Sully: Zázrak na řece Hudson

Není asi lepšího finále podobně děsivého přehledu než skončit havárií na motivy SKUTEČNÉ UDÁLOSTI! Sully je dramatizací nouzového přistání Airbusu na newyorské řece Hudson, která mohla velmi snadno skončit tragédií nejen pro všechny zúčastněné. Maniakální rozhodnutí pokusit se o nemožné však vyšlo a zapsalo se do dějin letectví jako jedna z nejbrilantnějších ukázek pilotování všech dob.

Let Fénixe začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

reklama