8 nejděsivějších hororových úvodů všech dob: Na všechny vám stačí jen pár minut!

Tyhle filmy vás vyděsí už v samotném začátku
Hororové úvody
Hororové úvody
New Line Cinema/Universal Pictures/DreamWorks Pictures

reklama

Zatímco některé horory si dávají pěkně na čas, než vás začnou strašit, jiné se s tím nepářou a mráz po zádech vám z nich naběhne už během úvodních vteřin. A protože se blíží Halloween, vybrali jsme teď 8 nejděsivějších hororových úvodů, na které se můžete v našem článku v rychlosti podívat a podle stupně strachu se následně rozhodnout, jestli vám stojí za to, abyste se o Halloweenu podívali i na ten zbytek. To je férová nabídka, ne?

8) Úsvit mrtvých (režie: Zack Snyder)

Brutální úvod, ve kterém se během pár minut přesuneme ze zdánlivého bezpečí domova do naprostého zombie chaosu!

7) Loď duchů (režie: Steve Back)

Vše začíná nevinnou oslavou, tančí se a zpívá, pak se ale náhle přetrhne ocelové lanko a... No, nedopadne to moc hezky.

6) Nezvratný osud 2 (režie: David R. Ellis)

Princip filmů ze série Nezvratný osud je ten, že se lidé smrti nedokážou nijak vyhnout. Ať už je to cizí příčinou, nebo jenom blbou náhodou. A že blbá náhoda občas může skončit dost brutálně, dokazuje tahle drsná úvodní scéna s dálniční nehodou.

5) 28 týdnů poté (režie: Juan Carlos Fresnadillo)

První věc, která vás ve filmu 28 týdnů poté zarazí, je to ticho. Pak ale přijde šestiminutové peklo, které by dost dobře mohlo fungovat i jako samostatný krátký film. Je to děsivé a efektivní!

4) Kruh (režie: Gore Verbinski)

Úvodní minuty filmu Kruh jsou perfektním příkladem toho, jak se pracuje s napětím. Hrdinka prochází tam a zpátky bytem, pátrá po známkách čehokoliv mimořádného a přitom se tváří čím dál tím víc neklidně. Výborná práce.

3) Noc oživlých mrtvol (režie: George A. Romero)

George A. Romero byl mistrem hororového žánru a jeho známý snímek Noc oživlých mrtvol to dokazuje už ve svých úvodních minutách. Kromě legendární hlášky nám daly stylovou první vraždu a také napínavý pokus o útěk.

2) Halloween (režie: John Carpenter)

Tahle scéna začíná fikaně z pohledu vraha, který sleduje své budoucí oběti. Postupně se zvyšuje napětí až do momentu, kdy dojde k prvním vraždám a vám je na konci překvapivě odhaleno, kdo za hrůzným činem stál.

1) Čelisti (režie: Steven Spielberg)

Legendární dílo, které vystřelilo Stevena Spielberga do režisérské extraligy, začíná jak jinak, než na pláži. Vše se zdá být v pořádku, u filmu s takovýmto jménem ale bylo každému předem jasné, že jít si v noci zaplavat do moře byl hodně blbý nápad. Nikdo však netušil, jak brutální samotná scéna ale nakonec bude.

reklama

reklama