6 nejdivnějších kung-fu filmů, o kterých jste nikdy neslyšeli a měli byste to napravit

Kung-fu filmy tak divné, až jsou skvělé!
Neprůstřelný mnich
Neprůstřelný mnich
MGM

reklama

V sobotu večer se na COOLu předvede kung-fu šílenost Neprůstřelný mnich. Představí se vám v ní kung-fu filmová legenda Chow Yun-Fat, jež musí vytrénovat Seanna Williama Scotta (Stifler!) k porážce šíleného nacisty na kolečkovém křesle (Karel Roden!). Jak už to v tomto žánru chodí, Neprůstřelný mnich má značně mešuge kvality. Podíváme-li se však na jeho konkurenty, je nasnadě, že je vlastně ještě dost normální!

06) American Commando Ninja

Americká filmová b(ř)éčka se v 80. letech inspirovala u ninja filmů víc než jednou. Právě American Commando Ninja je ovšem o něco tragičtějším příkladem nežli jiné. V překladu se v něm totiž ztratila nejen východní poetika, ale i západní, východní, záchodní a obecně jakákoliv logika. Děj o šíleném japonském vědci, který se snaží svoji biologickou zbraň prodat do Ruska, a proto jej musí zastavit elitní komando amerických ninjů a ninjic, je perfektním dokladem toho, že si lobotomie úspěšně našla cestu i do filmového průmyslu.

American Commando Ninja
Autor: IFD Films and Arts American Commando Ninja

05) Drunken Wu Tang

Možná jste slyšeli o kultovně špatných „Tureckých Hvězdných válkách“. Pokud ne, musíte si je doplnit. A pokud ano, Drunken Wu Tang působí jako jejich bratříček z kung-fu žánru! Nelogická story, v níž hrdina s tváří Yuen Cheung-Yana hraje mužsko-ženskou dvojroli (a také zvládá režii – zjevně nebyl rozpočet na více pracovníků), přičemž tu musí najít pannu narozenou 15. srpna (!), totiž krom absurdní premisy sužuje i nedostatek financí. Triky i kostýmy jsou tak špatné, že okamžik, když se na scéně objeví zlý meloun, nakonec platí za skutečně unikátní podívanou!

Drunken Wu Tang
Autor: Lo Wei Motion Picture Company Drunken Wu Tang

04) Shaolin Youth Posse

Biják z roku 1984 v sobě kombinuje dvě největší filmové nástrahy první poloviny 80. let (a to je co říct, uvážíme-li, že toho času skoro došlo na jadernou válku) – totiž kung-fu filmy a dětské herce. V typické zápletce o tom, kterak ďábelská princezna vyslala vrahy do šaolinského kláštera zabít zdejšího běžence, totiž došlo na nečekaný zvrat – dospělí mniši odešli pryč a s útočníky tu tak bojují pouze dětští cvičenci, tedy i dětští herci. Pokud musíme vysvětlovat víc, zřejmě jste viděli příliš málo dětských herců. K čemuž vám samozřejmě gratulujeme!

Shaolin Youth Posse
Autor: Hwa Shing Film Company Shaolin Youth Posse

03) Gymkata

Vezměte kus Jamese Bonda, přidejte kus kung-fu, osolte to celé špetkou LSD – a voilà, Gymkata se může podávat! Snímek z roku 1986 má obskurní už svůj vznik. Hlavní roli totiž získal olympijský gymnasta Kurt Thomas, který sice neumí žádné bojové umění (!), ale filmaři pro něj vymysleli jeho vlastní styl využívající gymnastických triků (!!!). V zápletce navíc Thomas nevystupuje jako fiktivní postava, ale sám za sebe – americká vláda ho tu posílá jako gymnazistu do tibetského kláštera zastavit hrozící jadernou válku. Což je zdůvodněno tím, že Washington opravdu nerad posílá různě po světě vojáky a raději na podobné mise využívá osamělé olympioniky!

Gymkata
Autor: MGM Gymkata

02) Jade Dagger Ninja

Parta banditů, tajemný odlehlý artefakt, parta hrdinů – na první pohled je ve snímku z roku 1982 všechno na svém žánrovém místě. Na pohled druhý je však znát, že Jade Dagger Ninja postrádá vyšší choreografii svých lépe natočených kolegů. Výsledkem je film tak průměrný ve své story a tak podprůměrný ve svých tricích, že je skoro zábavné jej sledovat. Skutečným kultem se však Jade Dagger Ninja stal hlavně pro své anglické namluvení, které postrádá jakoukoliv logiku!

Jade Dagger Ninja
Autor: Video for Pleasure Jade Dagger Ninja

01) Vampire Raiders vs. Ninja Queen

Na obranu tohoto bijáku je třeba říct, že jde o přiznanou komedii. Proti jeho obraně je ale nutno zmínit také to, že biják bezostyšně vykrádá styl Tomase Tanga, jemuž podobné ujeté komedie šly dobře od ruky – bohužel od režiséra tohoto díla. Snímek o střetu různých frakcí ninjů (upíři hrají druhé housle) o hongkongský hotelový průmysl (!) disponuje věru maniakálními kvalitami. Souboje jsou barevnější než sraz fanoušků Teletubbies a vrcholem žánrové čistoty je souboj bikini ninjice (!!) s upírem na pláži!

Vampire Raiders Vs Ninja Queen
Autor: Filmark International Ltd. Vampire Raiders Vs Ninja Queen

Neprůstřelný mnich začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 20:15.

reklama

reklama