5 nejdrsnějších akčních filmů všech dob: Od RoboCopa k Total Recall

Vzpomínáte na dobu, kdy byly akční filmy neskutečné krvavé lázně?
Hard Boiled, Total Recall a RoboCop
Hard Boiled, Total Recall a RoboCop
Golden Princess/TriStar Pictures/Orion Pictures

reklama

Ne každý akční film musí být drsný, ale každý drsný film musí být akční! Zatímco někteří režiséři do svých přestřelek z obav před mrzkou přístupností nevpustí ani kapku krve, jiní borci stříbrného pásu naopak brutality vítají s otevřenou náručí. Je to případ i našeho čtvrtečního cooltovního movie – Arnoldova opusu magnum Total Recall! Po jeho bok jsme však postavili i čtveřici dalších scifáckých či normálních akčních uberdrsáren, abyste mohli zavzpomínat na časy, kdy malinovka zkrátka tekla proudem.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Total Recall - upoutávka

05) Total Recall

Původní Total Recall z roku 1990 je extrémně násilný nejen mezi sci-fi konkurenty, ale rovněž na poli běžných akčňáků. Vybuchující hlavy, sledovací čipy v nose, utržené ruce nebo obludně znetvořené obličeje výsledkem dekomprese jsou jenom malým výčtem všech lahůdek, které tu může milovník filmového násilí uzřít. Režisér Paul Verhoeven si ostatně ve filmu dal za cíl zparodovat brutalitu běžného akčního filmu a vyhnat ji až do extrémů. A podařilo se mu to tak nápaditě, že jeho humor většina diváků vůbec nerozkódovala!

Total Recall
Autor: TriStar Pictures Total Recall

04) Oldboy

Na poli běžných drsných akčních filmů však s přehledem vedou asijští tygři. Oldboy o chlápkovi, kterého kdosi na 15 let uvěznil v hotelovém pokoji a poté ho zničehonic propustil, je v tomto ranku skutečně unikát. Snímek režiséra Chan-wook Parka je totiž mimo své krvavé scény vlastně intimním psychologickým thrillerem. Jenže jakmile dojde na rvačku, kouká z toho pořádně mazlavá polízanice. A to ani nemluvíme o démonickém finiši zdejšího příběhu!

Oldboy
Autor: Show East/Tartan Oldboy

03) Hard Boiled

Ano, fanoušci akce už tuší, že chybět nemůže ani akční krasojízda Johna Woo s Chow Yun-fatem. Pravděpodobný vrchol hongkongského akčního filmu i celé Wooovy filmografie sice do hlavní role staví tajného poldu, namísto napětí ze skrývané identity však po dvě hodiny na diváka srší jednu brutální přestřelku vedle druhé. Nikoliv nadarmo ovlivnil Hard Boiled lvím podílem i slavnou herní sérii Max Payne!

Hard Boiled
Autor: Golden Princess Hard Boiled

02) Proposition

Netradiční australský western Propositon se před 11 lety proslavil především pozicí písničkáře Nicka Cavea jako zdejšího scenáristy. Více než původ tvůrců však zaujme zdejší do kůže zarytá všudypřítomná špína – fyzická i morální! O ladění filmu vypovídá už jen skutečnost, že hlavním hrdinou je tu hrdlořez, jenž je strážci zákona donucen najít a zabít svého ještě o fous šílenějšího bratra. A tím story teprve začíná...

Proposition
Autor: Sony Pictures Releasing Proposition

01) RoboCop

Verhoevenova chuť servírovat divákům lahůdky rovnou z pekla nezačala až s Total Recall, nýbrž o tři roky dříve kultovním RoboCopem. I kdyby se v něm všechny postavy chovaly mírumilovně jako Ježíš a nedošlo tu na jediné zranění, už sám zdejší Detroit je odpudivým a chladným místem! Jenže akce se rozjede, a jaká, panečku! Režisér ji velmi rychle zalíval pěknou porcí čvachtavých průstřelů, pološílené policie i zcela šílených gangsterů – prostě scénářem, v němž je kyborgizovaný policejní nemrtvák tou zdaleka nejnormálnější postavou. Tak už to ale ve Verhoevenových filmech chodí dost často.

RoboCop
Autor: Orion Pictures RoboCop

Total Recall začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!