5 nejdrsnějších filmových andělů, kteří se nebojí vyrazit do akce

Pořízci z Legie nebo Dogmatu sem tam i někomu pustí žilou...
Legie
Legie
Screen Gems

reklama

V sobotu ve 22.40 se na COOLu bude střílet v akční sci-fi Legie. Svět v ní zaplaví invaze démonického rázu, tentokrát jsou to však andělé, kdo chce vyhubit lidstvo! Jeden z nich se ale rozhodne postavit na naši stranu – a do krve se porve se svými bratry! Je to trochu nečekané vykreslení andělů, než na jaké jste (dozajista...) zvyklí z nedělní církevní školy. Ve světě fikce to ale není poprvé, co jsou andělé buď přímo za záporáky, anebo alespoň mají poněkud drsnější ráz.

Legie - upoutávka
Legie - upoutávka

05) Trpaslíci (Zloději času)

Hned zkraje si dáme trochu kuriózní případ, totiž trpaslíky-anděly ze Zlodějů času, méně známé fantasy Terry Gilliama. Nikde sice není přímo řečeno, že jde o anděly, explicitně však jde o "boží služebníky" zjevně nezemského původu. A Gilliam sám je známý jako starý podvraceč očekávání, takže tahle parta zjevně platí za gilliamovský pohled na andělské klišé! Inu, na párty bychom raději vyrazili s nimi než s většinou opeřenců z tohoto seznamu!

Zloději času
Autor: Avco Embassy Pictures Zloději času

04) Michael (Legie)

Naproti tomu Michael z naší Legie už je objektivně daleko krutější pořízek. To se však odvíjí od výrazně odlišnější zápletky Legie i jejího, řekněme, pojetí andělů jako takových. V Legii totiž andělé posednou skoro celé lidstvo a přivodí apokalypsu, vizuálně je však ono posednutí blízké spíše tomu, co známe z filmů o posednutí démony. Nakonec i to, že se andělé rozhodnou zničit svět, také cosi vypovídá o tom, že v Legii není nebe úplně kladným hráčem. Naštěstí je tu ale Michael, který se rozhodne zbytkům lidí pomoct v přežití!

Legie
Autor: Screen Gems Legie

03) Gabriel (Constantine)

Ani dílka, kde jsou andělé vůči svému "tradičnímu" vykreslování poněkud příjemnější, ale nutně neznamenají přítomnost čistě klaďáckých opeřenců. Gabriel z Constantina přímo usiluje o pekelnickou invazi Země, to celé s cílem přimět zpovykané lidičky k trochu větší pokoře vůči božím hodnotám. Fígl je v tom, že to celé dělá Bohu za zády. Nakonec je ale Gabrielova (Gabrielina?) trudomyslnost trochu pochopitelná, ve skutečnosti jde totiž o "polovičního anděla" – původně byl Gabriel běžný člověk, jenž byl andělskými schopnostmi odměněn za spořádaný život.

Constantine
Autor: Warner Bros. Pictures Constantine

02+01) Bartleby a Loki (Dogma)

Zřejmě nejbrutálnější duo padlých andělů ovšem spadá do klasické devadesátkové přisprostlé komedie (nebo co to bylo) Dogma. Nejenže jsou tu dva padlí andělé s tváří Matta Damona a Bena Afflecka vyloženě zloduchové, kteří pro své zájmy riskují zničení světa, ale navíc to jsou přímo božská hovada! Ústřední premisa Dogmatu by úplně stejně mohla být detektivkou v duchu Takových normálních zabijáků a člověk by vlastně nepoznal rozdíl! A právě proto jsou tihle dva ničemové na vrcholu našeho seznamu!

Dogma
Autor: Lionsgate Films Dogma

Legie začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.40.

reklama

reklama