5 nejdrsnějších filmových boxerů: Přeprala by Rockyho Maggie z Million Dollar Baby?

Čelist a svaly jako z ocele. Rocky a jeho kolegové se nikdy nevzdávají!
Rocky
Rocky
United Artists

reklama

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte Million Dollar Baby, špičkový boxerský snímek s nezvyklou hrdinkou v hlavní roli. Popularitu tohohle nekompromisního sportu však v podstatě zahájil Sylvester Stallone jako kultovní boxer Rocky. Mezi největšími filmovými boxery má ale celou řadu namakaných konkurentů. Pojďme se na ně podívat, abychom jednou provždy určili, kdo je tím nejdrsnějším.

Million Dollar Baby - upoutávka
Million Dollar Baby - upoutávka

05) Micky Ward

Film: Fighter

Jasně, podobnost s Rockym je nemalá. Fighter byl však vysněný projekt Marka Wahlberga po mnoho let a na bijáku je vidět, že pro všechny zúčastněné šlo o víc než jen obyčejný film. Oproti Rockymu jsme se tu navíc dočkali drsné eRkové krvavosti s přidanou hodnotou komplikované rodinné dynamiky obou hlavních gerojů. Na to, jak naivně jsou často boxeři ve filmu zobrazováni, to jednoduše není málo!

Fighter
Autor: Paramount Fighter

04) Vilda Jakub

Film: Pěsti ve tmě

Nestává se zrovna často, abychom se v žánrovém best-off seznamu (relativně neironicky) potkali s českým filmem – Pěsti ve tmě si to však zaslouží. Parádní atmosféra o předválečném zápase československého a německého boxera je sice melodrama jako bič, k jeho tématu se to však tentokrát hodí jako křen! Biják je navíc inspirován skutečným příběhem, což jistou míru patosu omlouvá.

Pěsti ve tmě
Autor: Filmové studio Barrandov Pěsti ve tmě

03) Jake LaMotta

Film: Zuřící býk

Nemlich totéž se dá říct i o legendárním boxerském eposu Zuřící býk – jenom s tím rozdílem, že v hlavní roli je Robert De Niro namísto Marka Vašuta, což je nesporná výhoda. Zuřící býk krom svého superdrsného hlavního představitele navíc ukazuje nejen slávu uprostřed ringu, ale i nepříliš opulentní dohru. A i ta patří k životu velkých legend...

Zuřící býk
Autor: United Artists Zuřící býk

02) Maggie

Film: Million Dollar Baby

Když jsme však u horších konců, nedá nám to na druhé místo právě z tohoto důvodu postavit Maggie z Million Dollar Baby. Bez přílišného spoilování platí, že právě tenhle film poprvé od Rockyho skutečně tnul do živého a donutil miliony diváků se zamyslet nejen nad leskem a bídou boxu, ale také vlastními osudy. Každý film o boxu je tak trochu víc než jen o boxu – ale právě drama z Million Dollar Baby divákům přiblížilo stinné stránky reality lépe než cokoliv jiného z našeho seznamu.

Million Dollar Baby
Autor: Warner Bros. Million Dollar Baby

01) Rocky

Film: Rocky

Určitě nebude přeháněním říct, že bez Rockyho bychom nejspíše většinu jmen v našem seznamu neměli – tenhle nenápadný artový biják totiž v roce 1976 spustil lavinu sportovních filmů, která víceméně neustává dodnes. Umělecké kořeny Rockyho se nejpozději ve třetím díle vytratily, nemáme mu to však za zlé. Pokud si někdo zasloužil zestárnout v dekadentním luxusu, byl to jak Rocky, tak i jeho slavný představitel!

Rocky
Autor: United Artists Rocky

Sportovní drama Million Dollar Baby uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama