6 nejdrsnějších filmových prezidentů, kteří si umí poradit s upíry nebo s mimozemšťany

Obyčejných prezidentů bylo ve filmech hadaběj. Občas jsme ale dostali i prvotřídního drsňáka...
Sejmi prezidenta
Sejmi prezidenta
EuropaCorp

reklama

Amerika je zase v krizi! Poté, co teroristé sestřelí Air Force One, se prezident s tváří Samuela L. Jacksona ocitá v ohrožení – a přežít může jen s pomocí finského mladíka, který se teprve chystá na zkoušku dospělosti. Akční výplach Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL v sobotu večer. Už teď si můžete připomenout další filmové prezidenty, kteří nejdou pro akci daleko!

06) Abraham Lincoln (Abraham Lincoln: Lovec upírů)

Historický Lincoln se samozřejmě postavil otrokářům, v bijáku Abraham Lincoln: Lovec upírů si však umně dovedl poradit i s krvesaji. Abraham Lincoln: Lovec upírů si vysloužil prvenství za své naprosto mešuge ztvárnění potenciálního Lincolnova koníčku, jenom originalita mu však na vyšší umístění nestačila.

Abraham Lincoln: Lovec upírů
Autor: 20th Century Fox Abraham Lincoln: Lovec upírů

05) James Sawyer (Útok na Bílý dům)

James Sawyer z Emmerichova Útoku na Bílý dům má podobný původ jako prezident ze Sejmi prezidenta – oba byli zjevně inspirováni Obamou a oba musejí pro přežití spolupracovat se svým naprostým protipólem. V případě Útoku na Bílý dům to však není malý klučina, nýbrž drsný polda Channing Tatum!

Útok na Bílý dům
Autor: Columbia Pictures Útok na Bílý dům

04) John F. Kennedy (Třináct dní)

Kennedy je v našem seznamu jediným nefikčním představitelem prezidentského úřadu (pomineme-li, že byl i skutečný prezident, ale nevraždil upíry). Drama Třináct dní si však rozhodně zaslouží zmínit, bylo to totiž poprvé (a na dlouhou dobu snad i naposledy) co americký prezident reálně řešil situaci, která mohla zničit svět. Mezi všemi životopisnými filmy skutečných prezidentů je tenhle ten jediný, který byste určitě měli vidět.

Třináct dní
Autor: New Line Cinema Třináct dní

03) President Camacho (Absurdistán)

Dost vážnosti, popojeďme radši do Absurdistánu! Zdejší prezident Camacho má oproti kolegům z úřadu tu výhodu, že je sám původně zápasník – i kvůli tomu mu však pod rukama kolabuje celá země! Camacho se totiž do úřadu dostal jenom kvůli tomu, že v budoucnu národní IQ kleslo na úroveň špinavého talíře a díky tomu i průměrně inteligentní člověk z 21. století najednou platí za génia.

Absurdistán
Autor: 20th Century Fox Absurdistán

02) James Marshall (Air Force One)

Výběr mezi stříbrnou a zlatou příčkou našeho seznamu byl vyrovnaný, až lze říct, že druhé místo prohrálo o pomyslná prsa. James Marshall byl v Air Force One milován i kvůli tomu, že se snímek ještě relativně držel při zemi, alespoň srovnáme-li zápletku s většinou zdejších kolegů. Lví měrou mu však pomáhal i přednes Harrisona Forda, který prostě neumí sehrát nesympatickou roli!

Air Force One
Autor: Buena Vista International Air Force One

01) Thomas J. Whitmore (Den nezávislosti)

Dejme však ruku na srdce a přiznejme si, že je prezident Whitmore ze Dne nezávislosti přímo prototypem vůdce, kterého by snad každý v čase krize chtěl. Jasně, film zmiňuje, že Whitmore není v čase míru moc oblíbený, ale to nebyl ani Churchill – a jakmile si ufoni vybrali Zemi za svůj nový cíl, jeho kvality pilotovat stíhačky a sypat z rukávu boží projevy jako když jeden našel!

Den nezávislosti
Autor: 20th Century Fox Den nezávislosti

Akčňák Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!