6 nejdrsnějších filmových prezidentů, kteří si umí poradí s upíry nebo s mimozemšťany

Prezidenti, jaké si nezasloužíme.
Sejmi prezidenta
Sejmi prezidenta
EuropaCorp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Amerika je zase v krizi! Poté, co teroristé sestřelí Air Force One, se prezident s tváří Samuela L. Jacksona ocitá v ohrožení – a přežít může jen s pomocí finského mladíka, který se teprve chystá na zkoušku dospělosti. Akční výplach Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL až v pátek ve 20.15. Už teď si můžete připomenout další filmové prezidenty, kteří nejdou pro akci daleko!

Sejmi prezidenta - upoutávka
Sejmi prezidenta - upoutávka

06) Abraham Lincoln (Abraham Lincoln: Lovec upírů)

Historický Lincoln se samozřejmě postavil otrokářům, v bijáku Abraham Lincoln: Lovec upírů si však umně dovedl poradit i s krvesaji. Abraham Lincoln: Lovec upírů si vysloužil prvenství za své naprosto mešuge ztvárnění potenciálního Lincolnova koníčku, jenom originalita mu však na vyšší umístění nestačila.

Abraham Lincoln: Lovec upírů
Abraham Lincoln: Lovec upírů
20th Century Fox

05) James Sawyer (Útok na Bílý dům)

James Sawyer z Emmerichova Útoku na Bílý dům má podobný původ jako prezident ze Sejmi prezidenta – oba byli zjevně inspirováni Obamou a oba musejí pro přežití spolupracovat se svým naprostým protipólem. V případě Útoku na Bílý dům to však není malý klučina, nýbrž drsný polda Channing Tatum!

Útok na Bílý dům
Útok na Bílý dům
Columbia Pictures

04) John F. Kennedy (Třináct dní)

Kennedy je v našem seznamu jediným nefikčním představitelem prezidentského úřadu (pomineme-li, že byl i skutečný prezident, ale nevraždil upíry). Drama Třináct dní si však rozhodně zaslouží zmínit, bylo to totiž poprvé (a na dlouhou dobu snad i naposledy) co americký prezident reálně řešil situaci, která mohla zničit svět. Mezi všemi životopisnými filmy skutečných prezidentů je tenhle ten jediný, který byste určitě měli vidět.

Třináct dní
Třináct dní
New Line Cinema

03) President Camacho (Absurdistán)

Dost vážnosti, popojeďme radši do Absurdistánu! Zdejší prezident Camacho má oproti kolegům z úřadu tu výhodu, že je sám původně zápasník – i kvůli tomu mu však pod rukama kolabuje celá země! Camacho se totiž do úřadu dostal jenom kvůli tomu, že v budoucnu národní IQ kleslo na úroveň špinavého talíře a díky tomu i průměrně inteligentní člověk z 21. století najednou platí za génia.

Absurdistán
Absurdistán
20th Century Fox

02) James Marshall (Air Force One)

Výběr mezi stříbrnou a zlatou příčkou našeho seznamu byl vyrovnan, až lze říct, že druhé místo prohrálo o pomyslná prsa. James Marshall byl v Air Force One milován i kvůli tomu, že se snímek ještě relativně držel při zemi, alespoň srovnáme-li zápletku s většinou zdejších kolegů. Lví měrou mu však pomáhal i přednes Harrisona Forda, který prostě neumí sehrát nesympatickou roli!

Air Force One
Air Force One
Buena Vista International

01) Thomas J. Whitmore (Den nezávislosti)

Dejme však ruku na srdce a přiznejme si, že je prezident Whitmore ze Dne nezávislosti přímo prototypem vůdce, kterého by snad každý v čase krize chtěl. Jasně, film zmiňuje, že Whitmore není v čase míru moc oblíbený, ale to nebyl ani Churchill – a jakmile si ufoni vybrali Zemi za svůj nový cíl, jeho kvality pilotovat stíhačky a sypat z rukávu boží projevy jako když jeden našel!

Den nezávislosti
Den nezávislosti
20th Century Fox

Akčňák Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama