7 nejdrsnějších filmových setkání se zvířaty: Od Čelistí k Lovcům lvů

Zvíře člověku vlkem!
Na ostří nože
Na ostří nože
20th Century Fox

reklama

Příběh o přežití v divočině jménem Na ostří nože začíná na Prima COOL už v pátek ve 20.15. V bijáku režiséra Lee Tamahoriho musí po havárii na Aljašce spojit síly miliardář Anthony Hopkins s fotografem Alecem Baldwinem – třeba i kvůli tomu, aby unikli či porazili hladového medvěda. Klasický zápas člověka s přírodou dnes už není ve filmu natolik populární, protože jsme technicky vzato jako lidstvo většinu přírody už porazili. Příklady zvířátek, která se chovají spíše jako Vetřelec, ale zaujmou o to víc!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Na ostří nože - upoutávka

07) Vlci (Mezi vlky)

Nejspíš vás nepřekvapí, že ve filmech lidé nejčastěji zápasí s masožravými predátory, nikoliv býložravým dobytkem. Rovněž na Aljašce takto musí Liam Neeson porazit smečku vlků, a ani s kupou kamarádů po ruce to věru nebude mít snadné...

06) Ptáci (Ptáci)

Ze zápasu s přírodou lze ukovat velmi solidní horor i v případě, že se nebojuje proti potvoře, která má více zubů než celá Addamsovic rodina. Hitchcockova klasika Ptáci tak dovedla děsit i něčím tak relativně přízemním, jako je roj malých opeřenců!

05) Medvídek první (Na ostří nože)

Obecně však platí, že mimo kapku nadpřirozena příroda rozhodně dovede zkomplikovat existenci i těm největším borcům. Připomeňte si třeba právě kultovní scénu "souboje s medvědem" z pátečního thrilleru Na ostří nože.

04) Aligátorovaná (Jezero)

Medvědi či vlci v lese jsou děsiví – ale obojživelníci jsou teprve tou pravou (přirozenou...) odpovědí na neviditelnost. Aligároři útočící z vodní hladiny nepotřebují mnoho speciálních efektů a dovedou vyděsit zoologicky akurátně třeba v hororu Jezero.

03) Lvi (Lovci lvů)

Král tvorstva lev má ale navíc přece jen navrch v tom, že vypadá nejen hrozivě, ale i esteticky vábně. Dnes na Zemi pobývá méně lvů, než kolik existuje prodejen McDonald's. Pokud však biják zasadí story do Afriky v éře kolonialismu (tak jako Lovci lvů), může z toho stále být pořádná husina.

02) Medvídek druhý (REVENANT Zmrtvýchvstání)

V nedávné době se setkání se smrtícím tvorem ve filmu objevilo hlavně v Revenantovi alias Tom Filmu, Co Za Něj Leo Dostal Oscara. Uznejme však, že tu chudák (digitální) medvídek sehrál dost možná drsnější roli než Leo sám!

01) Žralokonádo (Čelisti)

Ačkoliv je téma zápasu člověka se zvířetem samozřejmě starší, pro většinu moderních filmařů jej proslavil jediný film: Čelisti! Na pomyslném trůnu nejsmrtelnějších zvířat tak (hned po člověku) nemůže usednout žádný jiný tvor než (ne)přátelský žralok Bruce.

Thriller Na ostří nože začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

reklama