Nejlepší akční filmy roku 2019: Od Johna Wicka 3 ke spin-offu Rychle a zběsile

Mezi nejlepší akční filmy roku 2019 rozhodně patří návrat pana Wicka nebo sólovka Hobbse a Shawa.
John Wick 3 a Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw
John Wick 3 a Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw
Lionsgate/Universal Studios

reklama

Zkoušely to nové bijáky i staré značky – v roce 2019 však svou pozici krále akčního filmu potvrdila prověřená tvář! Alespoň tedy mezi "čistokrevnou" akcí, akci komiksovou nebo akci scifáckou totiž na Prima COOL rozebírají jiné žebříčky.

05) Bitva u Midway

Splnil svůj bojový úkol, ale neoslnil – tak by bylo možné popsat přehlídku digitálních letadel Rolanda Emmericha o tom, jak se americké a japonské operační svazy porvaly o kus hlíny v Tichomoří. Už jen pro akční scény je Bitva u Midway hodna pozornosti, k legendárnosti starších Emmerichových bijáků jí však leccos chybí.

04) Anna

Naopak příjemným překvapením byla Anna od Luca Bessona. Překomplikovaná story o drsné ruské špionce, která by strčila Black Widow přinejmenším do kapsy, se proměnila v příjemnou jednohubku s překvápkem a vymazlenými akčními scénami. Anna vešla – a neuškodila!

03) Rambo: Poslední krev

Mnohem rozporuplnější dojmy vzbudil letošní poslední Rambo. Od završení série, která před čtyřmi dekádami „udělala“ žánr akčního filmu jako takový, se logicky čekalo mnohem víc. Nakonec jsme však dostali jen solidní béčko zakončené v duchu krvavější verze Sám doma, což... ok, taky to není úplně málo.

02) Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

I v loňském roce se fanoušci vysokooktanové akce mohli těšit na jeden příspěvek ságy Rychle a zběsile – tentokrát je však čekal spin-off s Jasonem Stathamem a Rockem. Šlo o značně akčnější pojetí, vlastně by nám ale nevadilo, kdybychom tyhle dva vídali v kinech mnohem častěji.

01) John Wick 3

O absolutním vítězi roku však nemohlo být nejmenších pochyb! Jméno John Wick je synonymem prvotřídní akce už pěkných pár let a třetí díl vražednou operu korunoval vskutku královským způsobem. Už se nemůžeme dočkat ohlášené čtyřky!

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama