Tohle je 7 nejlepších akčních komedií všech dob! Viděli jste je všechny?

I akční řezníci se rádi od srdce zasmějí!
Legenda o opilém Mistrovi
Legenda o opilém Mistrovi
Dimension Films

reklama

Kultovní akční komedie Legenda o opilém Mistrovi vás na Prima COOL pobaví již ve čtvrtek ve 21.50. Jackie Chan, který se při jejím natáčení tradičně značně dorasil, v ní dokazuje, že spojit akční potěchy a komediální talent není nic snadného! Připomene vám to ostatně i sedm dalších perel mezi akčními komediemi.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Legenda o opilém Mistrovi - upoutávka

07) Muži v černém

Jenom 90. léta mohla být obdobím, kdy film o dvojici agentů tajících před lidstvem otřesné vládní spiknutí hrozící den co den apokalypsou vznikl jako čistá a nenáročná komedie. Jednička byla z celé série nejlepší a dodnes je její nezávazný duch povznášejícím kusem moderní komedie.

Muži v černém
Autor: Columbia Pictures Muži v černém

06) Tango a Cash

Ještě než se Sylvester Stallone rozhodl dát dohromady úplně všechny herce 80. let do jediného filmu, zažil si něco podobného v Tango a Cash. Vtipná detektivka z roku 1989 tepe slovním fotbalem mezi Stallonem a Kurtem Russellem a ukazuje, proč jsou dvě akční vždy zábavnější než jenom jedna!

Tango a Cash
Autor: Warner Bros. Tango a Cash

05) Mizerové

Tentýž recept samozřejmě nabídli i první Mizerové, biják pevně zakotvený v subžánru buddy movies, v nichž komika vzniká z nesourodého dua (policejních) partnerů. Mohli bychom zmínit i Smrtonosnou zbraň, ale Mizerové jsou s jejich metavtipy a bayovskou akcí soudobé generaci přece jenom asi bližší.

Mizerové
Autor: Columbia Pictures Mizerové

04) Policajt v Beverly Hills

Jedním z prototypů tohoto žánru, který se nebál ukázat policejní postavu jako totálního vtipálka, byl samozřejmě už Policajt z Beverly Hills z 80. let. Polovina zdejších vtipů už poněkud zestárla (a pohled na Eddieho Murphyho vzhledem k pozdějšímu vývoji jeho kariéry vyvolává spíše slzy), čistě z respektu však tenhle kousek zmínit musíme!

Policajt v Beverly Hills
Autor: Paramount Pictures Policajt v Beverly Hills

03) 21 Jump Street

Nemlich stejný princip v moderním kabátku nedávno přinesl i remake 21 Jump Street, najdeme tu totiž vše: ještě divnější duo, ještě více metahumoru, ještě více sprosťáren. Recept však opět nefungoval u všeho, a není se tak čemu divit, že se další filmy (remake Pobřežní hlídky) "shodou okolností" jaly "pokusit se" o něco "velmi podobného"...

21 Jump Street
Autor: Columbia Pictures 21 Jump Street

02) Jednotka příliš rychlého nasazení

Britové vždy disponovali zcela jiným stylem komiky a nikde to není vidět tak dobře jako na Jednotce příliš rychlého nasazení. Trio Pegg, Frost & Wright si tu nepokrytě tropí srandy z akčních filmů i jejich amerických komických variací – a činí tak zcela typicky britským stylem, v němž je dokonale znemožněna jak původní látka, tak i její ostrovní parodie. Nemůžeme se toho nabažit!

Jednotka příliš rychlého nasazení
Autor: Universal pictures Jednotka příliš rychlého nasazení

01) Pravdivé lži

Kdesi mezi tím však vykoukává akční legenda, která nejenže nestárne, ale naopak mládne. Svého času nenáročná konina, kterou si Cameron natočil v podstatě jako takovou dovolenou od "skutečných filmů", se stala moderní klasikou a paradoxně i oknem do budoucnosti plné všemocných tajných služeb a fundamentalistických teroristů. A z toho všeho si Pravdivé lži dělaly srandu mnohem dřív, než to bylo cool!

Pravdivé lži
Autor: 20th Century Fox Pravdivé lži

Legenda o opilém Mistrovi začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.10.

reklama

reklama