Podívejte se na 5 nejlepších bitek z animáků. Překonávají ty hrané?

Vše od dramatu po komiku, bitky v animácích umí být napínavé i zábavné!
Kung Fu Panda
Kung Fu Panda
DreamWorks Animation

reklama

V sobotu večer se na COOL probije legendární Kung Fu Panda. Inspirativní animák o tom, kterak se chce shrekoidní nešikovná panda Po stát mistrem bojových umění, se od své premiéry dočkal již dvou pokračování. Jeho úspěch přitom pramení z kombinace humoru i akce – a tohoto křížence umí animované filmy často lépe než hrané. Nevěříte? Vzpomněli jsme na patero nejlepších animovaných soubojů!

05) Batman vs. Superman (Návrat temného rytíře)

Rvačku mezi Batmanem a Supermanem si nejspíš pamatujete z nedávné hrané verze. Věřte nám však, že když dva dělají totéž, není to nutně totéž! Jak dokazuje animák Návrat temného rytíře, střet obou se může obejít i bez deus ex martha završení! Co je ještě podstatnější, celý souboj dvojice je daleko dramatičtější – není to jejich první setkání, oba spolu dlouhá léta pracovali, a souboj je o to tragičtější. Rvačka přitom obsahuje celou řadu podobností se svou filmovou verzí, včetně toho, že Batman do souboje musí, protože je vydírán...

04) Spike vs. Vicious (Kovboj Bebop)

Vybrat klíčový souboj z žánru anime je stejně bláhové jako pokoušet se olíznout si loket – pověstný japonský smysl pro osudovost, kterým se inspirovaly i spaghetti westerny, je tu tak hustý, že by se dal krájet! A také se často krájí, poněvadž v anime z logických důvodů krom superschopností proklatě často sviští i katany… Právě kvůli tomu jsme však vybrali finále Kovboje Bebopa, scifárny malinko podobné Firefly, která si naopak bere inspiraci i z westernů a vesmírné opery. Je tu totiž vše! Meč vs. pistole, již si oba sokové uprostřed bitky dokonce vymění, a k tomu také gradující krutopřísnost celé bitky!

03) Vzpoura strojů (Animatrix)

Ačkoliv v tomto případě máme co do činění spíše s bitvou než bitkou, ultimátní přehled války strojů s lidmi ze série (Ani)Matrix si přesto zaslouží pozornost. Celá bitva je totiž složena z množiny menších, odosobněných bitek lokálního charakteru – a i proto výsledek tak tepe do živého! Není bez zajímavosti, že je právě tento segment Animatrixu u mnoha diváků tím nejpopulárnějším, rozhodně je třeba oblíbenější než obě oficiální celovečerní pokračování, která někteří milují a jiní nenávidí.

02) Anakin Skywaker vs. Asajj Ventress (Clone Wars)

O tom, že animované spin-offy mohou být populárnější než „hlavní“ dílo, zas a znovu svědčí i rvačka Anakina vs. Asajj, která by rozhodně snesla i celovečerní formu. Vyvrcholení původních kreslených Clone Wars (později pod stejným názvem vyšel i digitální animák) se objevilo před původní premiérou Pomsty Sithů, a nutno říct, že občas hraný film i překonal. Ať už je to hopkání po korunách stromů, ukázka, co se děje se světelným mečem, když prší, anebo finální Anakinův ragequit, tahle rvačka jeden na jednu rozhodně patří do zlatého fondu Star Wars soubojů.

01) Peter Griffin vs. kuře (Griffinovi)

Na závěr si ale dramatické a apokalyptické rvačky přece jenom odlehčíme kultovně absurdní nekonečnou bitvou Petera Griffinovic s agresivním kuřetem! V pozdějších řadách Griffinových, kdy si už dějová logika brala občas volno víc, než je milé, šlo totiž o dokonalé koření nejrůznějších dílů! A právě tak pestré animované bitvy mohou často být – od dramatičnosti až po čistou komedii mohou jít na dřeň a do hloubky tak moc, jak si hraný film dovolit nemůže. Realistická rvačka Petera Griffina s živými herci by byla… krutou podívanou! A pomalé pohyby dramaticky se peroucího Batmana se Supermanem by zase byly příliš… pomalé. V odosobněné kreslené verzi jim však obojí hravě projde. A i proto se nemusíme bát, že by animáky měly jít brzy do důchodu!

Kung Fu Panda začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15. Dvojka a trojka budou následovat přesně s týdenním rozestupem!

reklama

reklama