Podívejte se na 6 nejlepších bitev z komiksových filmů

Řezalo se to epičtěji v X-Menech, nebo v Avengers?
X-Men 3: Poslední vzdor
X-Men 3: Poslední vzdor
20th Century Fox

reklama

Epické vyvrcholení série (předtím, než následovalo jejích dalších padesát osm dílů) nabídne na Prima COOL v neděli večer biják X-Men 3: Poslední vzdor. Jak se sluší a patří na podobnou premisu, v jeho závěru nemůže chybět nefalšovaná monumentální bitva – v žánru komiksů, zvyklých spíše na komornější rvačky mezi supergeroji, jde o poměrně unikum. Vzpomněli jsme vlastně jenom na pár podobně rozsáhlých komiksových bitev…

06) Bitva o Alcatraz

Film: X-Men 3: Poslední vzdor

Poslední vzdor má řadu chybek – finální bitva mezi Xavierovými X-Meny, lidskou armádou a Magnetovými/Phoenixovskými nohsledy mezi ně však rozhodně nepatří! V souboji o obranu institutu na Alcatrazu, který vynalezl preparát potlačující mutantní schopnosti, je povolené vše. A ultimativní skoro-oběť Wolverina, když se snaží eliminovat Phoenix, to bezpochyby potvrzuje!

05) Vzpoura v Gothamu

Film: Temný rytíř povstal

Ačkoliv tu Batman a Catwoman hrají spíše druhé housle, povstání poldů i civilistů proti Baneově maniakům z konce Temného rytíře povstávajícího je rozhodně jednou z nejvíce pamětihodných scén trilogie! Zejména okamžik, kdy poldové vyrazí proti žoldákům s tumblery a Batman se začne rvát s Banem, patří mezi okamžiky, kdy by se na zádech diváků daly chladit drinky.

04) Bitva u Thermopyl

Film: 300: Bitva u Thermopyl

Přehršle komiksů, které nejsou čistě superhrdinské, tu zmiňovat nebudeme, to bychom museli jít i do Živých mrtvých anebo zmínit Strážce. Z Třístovky však výjimku učiníme – bez komiksové stylizace by tenhle film (a komiksová předloha) totiž nebyl tím, čím je. A ruku na srdce, zdejší Sparťani jsou sami o sobě takovými polobohy, že by jim i pořádná porce "tradičních" superhrdinů mohla závidět.

03) Pád S.H.I.E.L.D.u

Film: Captain America: Návrat prvního Avengera

Emotivní finále z druhého Kapitána sice zpočátku platilo jenom za tradiční přesdržkovanou mezi pár hrdiny (které bychom se zdráhali označit slovem "bitva"), od té chvíle, co Kapitán pronese pro celý Triskelion svůj projev, se však začnou mezi sebou rvát a střílet i agenti SHIELDu se spícími agenty Hydry. Finále navíc obsahuje hned tři helicarriery střílející jako o život! A právě pro "sebepoškození" SHIELDu i Buckyho odhalení bylo tentokrát emotivnější než mnohé jiné bitvy.

02) Superman vs. Zod

Film: Muž z oceli

Naopak duel Supermana se Zodem byl čistě rvačkou mezi dvěma maníky, které v tomhle přehledu většinou nemáme. Na jejím pozadí však jednak armáda prováděla vlastní operaci proti Kryptoňanům, a jednak čirá míra destrukce, pardon, chceme říct DESTRUKCE způsobená mlátící se dvojicí napáchala více škody než ledajaké konvenční bitvy. Vzdor kontroverzi DC filmů tak nemůžeme jinak: Takhle vypadá skutečný střet superhrdinů!

01) Bitva o New York

Film: Avengers

Pokud však máme zmínit jednu filmovou bitvu, která definovala moderní komiksové bijáky, pak jí musí být finále Avengers. Pro celý svět filmových marvelovek šlo o kritický okamžik hned na několika frontách – postavy se dozvěděly o existenci mimozemšťanů i superhrdinů, diváci zase seznali, že dát do kupy několik hrdinů z různých filmů je skutečně nejen možné, ale i zábavné!

Komiksovka X-Men 3: Poslední vzdor začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama