5 nejlepších fantasy filmů, které možná neznáte

O Pánovi prstenů nebo Harrym Potterovi slyšel každý. Existují ale i fantasy pecky, které jste doteď možná neviděli!
Volání netvora: Příběh života
Volání netvora: Příběh života
Focus Features

reklama

Pán prstenů a ti další – věčný takový souboj fantasy titánů zapomíná na fantasy filmy menší, ale o to překvapivější. Připravili jsme pro vás přehled pěti z těch, které by vám neměly uniknout.

05) Kubo a kouzelný meč

Když se řekne "japonská fantasy", většina lidí si vybaví poetické tradičně animované Miyazakiho dílka. Digitálně animovaný Kubo je poctou i jeho stylu – ale story malého japonského chlapce na válečné stezce zároveň přináší i dost jiných, svěžích nápadů, aby dokázala zaujmout na trochu jiný styl. 

Pro mnohé diváky může být nakonec příjemnější i Kubův "amerikanizovanější" styl. Japonci točí své filmy unikáním stylem, ale občas to chce pohled přespolního, aby se na feudální Říši slunce podíval trochu neotřelým způsobem. 

Kubo a kouzelný meč
Autor: Focus Features Kubo a kouzelný meč

04) Zaklínač: Vlčí sen

Na další seriálové epizody Geralta z Rivie si ještě počkáme. A jelikož ty další možná nikdy nedorazí, fanoušci Zaklínače mohou do té doby vzít za vděk Vlčím snem.

V tomto animovaném bijáku dostal prostor příběh mladého Vesemira, který ukáže svůj svět v docela jiném období, než jako ho znáte z Geraltových příběhů. A rozhodně to stojí za vidění!

Zaklínač: Vlčí sen
Autor: Netflix Zaklínač: Vlčí sen

03) Vlkochodci

Na Vlkochodce pasuje nejlépe příměr "Keltská Princezna Mononoke". Poeticky laděný příběh o lovcích vlků z brutálního, katolického světa, který se střetává s divokými a svobodnými pohany, je totiž zasazen do historického Irska. A to není jediná podobnost.

Zatímco animované příběhy výše se jakž takž snažily o vizuální věrnost realitě, Vlkochodci jsou záměrně animováni ve vysoce stylizovaném duchu, který z nich dělá svého druhu unikátní zážitek. 

Vlkochodci
Autor: Apple TV+ Vlkochodci

02) Paddington 2

Až doposud jsme tu měli pouze filmy animované, ale méně známé fantasy čas od času sáhnou i po živějších hercích. Paddington 2 je ze svého principu samozřejmě blízko stylizaci do pohádek pro menší diváky, ale byla by chyba si ho schovat jen pro děcka do 8 let. Na rozdíl od rodinného stylu prvního Paddingtona je totiž dvojka daleko dobrodružnější a akčnější.

Příběh o špercích ukrytých na různých místech před dávným čarodějem nese daleko silněji znaky městské fantasy. A pro každého milovníka klasických jonesovek to platí dvojnásob! 

Paddington 2
Autor: Warner Bros. Paddington 2

01) Volání netvora: Příběh života

Vyloženě lahůdkovou alternativní fantasy ale nabízí šest let staré Volání netvora. Jedná se totiž o lehce modernizovanou verzi klasického Faunova labyrintu. I tentokrát sledujeme příběh dítěte v nemilé životní situaci (mimo jiné mu umírá maminka), jež se setkává s fantasy prvkem – v tomto případě obřím mluvícím stromem.

Výsledný příběh se možná nevyrovná svým inspiracím. Atmosférické drama temné jako britské počasí okořeněné porcí fantasy si však rozhodně zaslouží své místo na slunci.

Volání netvora: Příběh života
Autor: Focus Features Volání netvora: Příběh života

Zdroj: Autorský článek

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!