Warcraft vs. Princ z Persie: 4 nejlepší fantasy filmy podle videoher

Když se spojí pixely a čáry máry.
Ve jménu krále 2
Ve jménu krále 2
20th Century Fox

reklama

Filmy podle her to nemají lehké – jen málo se jich dočká pokračování tak jako Ve jménu krále, jehož druhý díl začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15. Ještě méně úspěšných adaptací navíc patří do žánru fantasy. I přesto jsme ale vzpomněli na několik nejpovedenějších!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ve jménu krále 2 - upoutávka

04) BloodRayne

Kristannu Loken si nejspíš pamatujete jako terminátorku T-X ze třetího Terminátora, v Bloodrayne si však tato severská krasavice pro změnu zahrála upírku! Ačkoliv se BloodRayne odehrává v historii, jde o historii plnou upírů a nejrůznějších magických srandiček – a ničemu nepomáhá ani přítomnost technonácků, kteří mají ve třetím díle blízko spíš k Wolfensteinovi než k učebnici dějepisu.

03) Assassin's Creed

Nemlich stejně je na tom i Assassin's Creed, který žánrově lavíruje mezi fantasy, historií a sci-fi. V praxi však většina jeho udělátek funguje víceméně identicky jako v čistokrevné fantasy, jakkoliv tomu linie v moderním věku dodává zdání trochu racionálnějšího prožitku. Je však zřejmě vidět, že je fantasy ve filmových adaptacích videoher tak trochu podceňovaný žánr! Snad je to technickou povahou her, ale sci-fi se daří daleko více, a pokud už se ve filmech objevují fantasy elementy, většinou máme tu čest s hororem.

02) Princ z Persie: Písky času

Ani Princ z Persie není zrovna čistokrevná fantasy, jakkoliv je film, v němž Jake Gyllenhaal hraje Peršana, už od pohledu pohádkou par excellence. Čistě po fantasácké lince se však film povedl již o poznání lépe – Dýka času dává bijáku jak nepokrytě fantasy příchuť, tak i poskytuje motor solidnímu dobrodružství jako natočenému na vrcholu 90. let. Jasně, není to film, z něhož si sednete na zadek, i příjemně vybalancovaná zábava je ovšem víc, než umí doručit řada jiných bijáků...

01) Warcraft: První střet

Paradoxně té nejlepší a navíc čistokrevné fantasy jsme se dočkali v roce 2016 s prvním filmovým Warcraftem. Ještě paradoxnější přitom je, že biják sám o sobě přehršle úspěšný nebyl, jakž takž do plusu jej vynesli až čínští diváci. Což naznačuje, že by jim případné pokračování nejspíš šlo dost na ruku, bohužel jsme se ho ale nikdy nedočkali.

Ve jménu krále 2 začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

reklama