7 nejlepších fantasy seriálů všech dob: Od Zaklínače ke Hře o trůny

Myslíte si, že máte nejlepší fantasy seriály všech dob dávno nakoukané? Je možné, že jste některý z nich přehlédli – a měli byste to napravit.
Zaklínač a Hra o trůny
Zaklínač a Hra o trůny
Netflix / HBO

reklama

Napětí, drama i kouzla – to vše servírují nejlepší fantasy seroše všech dob. Kdo mezi nimi ale zvítězil v našem výběru? Uzavírejte sázky…

07) Bylo, nebylo

Když se řekne „fantasy“, častokrát se myslí spíše „pohádka“. Kouzelníci, pseudostředověk, princezny a draci – a když zůstaneme u zdroje těchto příběhů, jen máloco se může vyrovnat zásobárně příběhů od Disneyho, která se převtělila do seriálu Bylo, nebylo.

Bylo, nebylo
Autor: ABC Bylo, nebylo

06) Cizinka

Teoreticky a s přivřením všem očí, uší a dalších otvorů by bylo možné Cizinku označit za historickou fikci – příběh se silným nádechem romance ale cestuje časem a na indexu naivity stojí po čertech vysoko, takže je přece jen blíže srdci fantasy než srdci milovníků dějinných zvratů.

Outlander
Autor: Starz Outlander

05) Pán času

I když by se dalo debatovat o tom, jestli si Pán času nezaslouží své místo spíše v seznamu sci-fi serošů, odpovědí jest jeho spíše pohádkové ladění. Možná že se tu létá vesmírem a bojuje se s ufouny – srdce Doctora je a bylo za půlstoletí jeho existence spíše na straně fantasy pojetí. A není na tom věru nic špatného!

Doctor Who
Autor: BBC Doctor Who

04) Zaklínač

Ačkoliv si z knih a her bere jen zbla inspirace, Zaklínači se podařilo úspěšně zaplnit mezeru po konci jiné slavné seriálové fantasy – a stal se serošem sledovaným masami diváků. I ti největší hejtři čekají na jeho novou řadu, protože hranou verzi Geraltových příběhů prostě buď milujete..., anebo milujete nenávidět.

Zaklínač v podání Henryho Cavilla
Autor: Netflix Zaklínač v podání Henryho Cavilla

03) Co děláme v temnotách

Upíří seriál podle stejnojmenného filmu teoreticky spadá do celé knihovny škatulek – asi nejlépe by mu bylo mezi fiktivními dokumenty. Tohle nakoukání do života (smrti?) autentických moderních upírů ale nelze nemilovat, a stejně tak mu nelze nevlepit bronzovou příčku.

Co děláme v temnotách
Autor: FX Co děláme v temnotách

02) Arcane: League of Legends

Na bronzové příčce se umístilo vcelku svěží jméno! Sláva Arcane je v mnoha ohledech překvapivá, protože by měl animovaný seriál inspirovaný „LoLkem“ patřit spíš na zadní krabici cornflaků než do výběru nejlepších fantasy serošů všech dob. Kdo ho ale viděl, ten chápe, proč si zasloužil tak vysokou pozici.

Arcane: League of Legends
Autor: Netflix Arcane: League of Legends

01) Hra o trůny

Čekali jste tu jiné jméno? Hra o trůny se – navzdory poněkud rozporuplnému finále – stala celospolečenským fenoménem přesahujícím hranice původních knih i žánru. Ať už vám sedla, či nikoliv, těžko pochybovat, že jsme sledovali velkou kapitolu dějin televizní zábavy.

Hra o trůny
Autor: HBO Hra o trůny

Zdroj: Autorský článek

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!