7 nejlepších filmů s Brucem Willisem: Od Smrtonosné pasti k Pátému elementu

Který film Bruce Willise si pouštíme nejradši?
Pátý element
Pátý element
Columbia Pictures

reklama

Opulentní sci-fi dobrodružství je zpět – v sobotu ve 20.00 na COOLu začíná slavný Pátý element režiséra Luca Bessona! New York ve 23. století se tu představí jako famózní futuristické místo, kde si jako létající taxikář vydělává na živobytí i někdejší elitní voják Korben Dallas. Osud tomu však chtěl, že mu do klína doslova spadne utíkající exotická mimozemšťanka Leeloo s tváří Milly Jovovich a alergií na zbytečně mnoho oděvu. A tak... musejí společně spasit Zemi před ničivou mimozemskou hrozbou! Akční, ironický i charismatický Bruce Willis je v Pátém elementu na vrcholu sil – jak si však film stojí ve srovnání s dalšími Bruceovými bijáky? Seřadili jsme ty nejlepší pro vaše potěšení!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pátý element - upoutávka

07) Poslední skaut

Našli bychom i lepší Bruceovy filmy, minimálně by se slušelo zmínit velmi dobrou Smrtonosnou past 3 nebo Vyvoleného. Víte vy ale co? Poslední skaut si zaslouží zmínku už jen kvůli tomu, jak krystalicky čistá je zde Willisova ironie. Biják o sešlém akčním hrdinovi jakoby psal život sám a zdejší “motivační hlášky” jsou dodnes kultovní!

Poslední skaut
Autor: Warner Bros. Poslední skaut

06) 12 opic

Bruceovi je určitě třeba přičíst k dobru jeho odvahu zkoušet různé žánry. První vlaštovkou odvážného typu bylo 12 opic, obskurní sci-fi o cestování časem, která disponovala delikátně šílenou atmosférou (jak je ostatně v režii Terryho Gilliama zvykem). Arnie nebo Sly samozřejmě také zkoušeli jiné žánry… V jejich případě z toho však často byly jen bolestivé podivnosti.

12 opic
Autor: Universal pictures 12 opic

05) Armageddon

Můžeme se stokrát bičovat tím, že je Armageddon realistický asi jako Spongebob v kalhotách, ničemu to však nevadí! Spektákl Michaela Baye totiž disponuje tou správnou mírou přepísknutého patosu a v ústředním obsazení je Willis rozhodně někým, kdo celý biják lví měrou zvedá nahoru. Bylo jen logické, že Willisova postava na konci položila život za hříchy svého filmu...

Armageddon
Autor: Touchstone Armageddon

04) Pátý element

Když se spojí Bruceova ironie a Bessonova fantazie, je z toho nejdivnější mainstreamem přijatá sci-fi minulé generace! Byť je tu znát, že Bruce hraje v každém filmu více méně identickou postavu (ne, že by nezvládal i jiné polohy, viz třeba Stav obležení), kulisy i děj jsou však dostatečně barvité, aby to vůbec nevadilo!

Pátý element
Autor: Columbia Pictures Pátý element

03) Pulp Fiction: Historky z podsvětí

I když je Bruce přítomný jenom cca ve třetině Pulp Fiction, jeho segment je bezesporu nejpopulárnější! Výběr zbraní, výběr hlášek i brutální řešení jeho… zajetí, to vše činí z boxerské povídky Pulp Fiction fascinující gangsterku fungující snad navěky. A když už nic jiného, právě tenhle film nás naučil rozlišovat mezi motorkou a chopperem!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Pulp Fiction: Historky z podsvětí

02) Šestý smysl

Šokantně kvalitní byl svého času i Šestý smysl! Právě tenhle film může sloužit jako perfektní ukázka, že Willis umí i jinou postavu než hláškujícího drsného frajera. Po letech, pravda, Šestému smyslu leccos ubralo profláknutí finálního zvratu. Na faktu, že jde o brilantní klenot, se však nic nezměnilo.

Šestý smysl
Autor: Buena Vista Pictures Distribution Šestý smysl

01) Smrtonosná past

Na trůn však nelze posadit nic jiného než první Smrtonosnou past! Ultimátní vánoční film, dokonalá satira svého vlastního žánru i perfektní příklad prvního skutečně autentického akčního hrdiny z lidu patří mezi filmy, které lze sledovat pořád dokola. Skutečnost, že to byl ve filmovém světě skoro Bruceův debut (!), je pak vyloženě fascinující!

Smrtonosná past
Autor: 20th Century Fox Smrtonosná past

Pátý element začíná na Prima COOL již v sobotu ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!