10 nejlepších filmů roku 2022 podle filmových fanoušků: Špatně přijaté novinky jsou nečekaně vysoko

Největší filmová on-line komunita hlasovala o nejlepších filmech roku 2022. Jak to dopadlo?
Mezi filmy roku se objevil taky Seveřan
Mezi filmy roku se objevil taky Seveřan
Focus Features

reklama

Největší světová filmová databáze s nejvyšším počtem aktivních uživatelů vyhlásila TOP 10 nejlépe hodnocených filmů roku 2022. IMDb zvolila podobně jako mnoho ostatních termín, který neumožnil účast letošnímu poslednímu želízku v ohni, kterým je Avatar 2, takže ho v pořadí budete hledat marně.

Celkové skóre filmů se počítá poměrem jejich ratingu a zároveň počtu hlasů, aby se v pořadí neobjevily filmy, které sice mezi malou skupinou skalních fanoušků mohou být vnímány jako skvělé, ale další diváky už neoslovily. 

Přesto někomu může přijít, že v celkovém algoritmu sehrál možná až moc velkou roli faktor popularity. Jinak si těžko vysvětlit, proč se do desítky dostaly i dost rozporuplně přijaté marvelovky jako Thor: Láska jako hrom nebo Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Průměrná akční výplachovka The Gray Man, která ani nešla do kin, tento pohled jen podporuje.

The Batman
Autor: Warner Bros. The Batman

Jediným vyloženým překvapením je tak desáté místo zajímavě uchopeného hororu X od režiséra Ti Westa (V/H/S, Dům ďábla), který do hlavních rolí obsadil Miu Goth (Nymfomanka, Lék na život), Jennu Ortega (Wednesday) nebo rappera Kid Cudiho.

Filmy roku 2022 podle IMDb:

10. X
9. Smrt na Nilu
8. Všechno, všude, najednou
7. The Gray Man
6. Seveřan
5. Black Panther: Wakanda nechť žije
4. Top Gun Maverick
3. Thor: Láska jako hrom
2. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
1. The Batman

Zdroj: IMDb

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!