5 nejlepších filmů Todda Phillipse: Od Jokera k Pařbě ve Vegas

Režisér výborných komedií najednou přeběhnul k depresivní komiksovce.
Joker a Pařba ve Vegas
Joker a Pařba ve Vegas
Warner Bros.

reklama

V sobotu ve 20.00 vás na COOLu pobaví komediální detektivka Starsky & Hutch. Ben Stiller a Owen Wilson se v ní představí jako duo odlišných detektivů, kteří musejí během 70. let objasnit kuriózní vraždu. Více než na zápletce je však Starsky & Hutch postaven na pomrkávání na diváka - snímek totiž vznikl jako remake klasického seriálu, zároveň však cílí i na fanoušky Bena Stillera, Owena Wilsona a režiséra Todda Phillipse. Koho že to? Přece jednoho z nejpřekvapivějších autorů nového milénia! Mrkli jsme na jeho nečekanou filmografii, kterou určité znáte i vy.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Starsky & Hutch - upoutávka

05) Road Trip

Todd začínal svým debutem z roku 2000 velmi blízko jinému tehdejšímu významnému filmu - Prcičkám. Road Trip divákům předkládá klasický fekální humor přelomu milénia, jak si jej všichni s láskou pamatujeme, zaobalený do naprosto přízemní zápletky o pronásledování sex tape omylem odeslané přítelkyni. Však víte, komu z nás se něco podobného někdy nestalo? Road Trip rozhodně nezapře lví podíl "inspirace" Prcičkami. Pro nudné nedělní odpoledne na podzim 2000, kdy jste nechtěli ještě sednout k domácím úkolům, ale ani jste neměli náladu žhavit po LANce Half-Life, to však byla zábava jako stvořená!

Road Trip
Autor: Dreamworks Road Trip

04) Starsky & Hutch

Ani Phillipsův další biják z roku 2004, chronologicky natočený jako třetí film, není zrovna oscarové dílko - je však znát, že se jím Todd rozhodně vyšvihl. Láskyplná pocta původnímu stejnojmenného seriálu ze 70. let se nese v duchu jiných komedií Frat Packu, zvláště v první polovině nultých let. Takže tu samozřejmě najdete scény o tom, jaký je Owen Wilson nadsamec, ale taky o tom, že Ben Stiller se chová jako magor. Starsky & Hutch jsou však povedenou komediální detektivkou, která je rozhodně dílem náročnější než Toddovy předešlé bíjáky - a její historická hodnota je dnes vlastně už dvojnásobná!

Starsky & Hutch
Autor: Warner Bros. Starsky & Hutch

03) Týpci a zbraně

Phillips však již dříve ukázal, že dovede překvapit. Jeho Týpci a zbraně z roku 2016 jsou vlastně Obchodníkem se smrtí, kdyby byl Nicolas Cage o dvacet let mladší a choval se víc jako Vlk z Wall Street. Miles Teller a Jonah Hill si tu začnou žít na vysoké noze díky tomu, že organizují zakázky americké armády - jenže pak se ukáže, že zdaleka nejen té! Pro Phillipse to nicméně byl první avšak nikoliv poslední film, jenž měl o fous vyšší ambice než pobavit v pátek večer znaveného diváka.

Týpci a zbraně
Autor: Warner Bros. Týpci a zbraně

02) Pařba ve Vegas

Ale, ruku na srdce, právě tenhle nenáročný žánr mu vždycky šel nejlíp! Pařba ve Vegas a její pokračování (která v přehledu nezmiňujeme) definovala celou jednu generaci komedií podobně jako Prcičky o dekádu dříve. Todd Phillips svým pátým filmem udeřil přesně na notu marginálně složitějšímu filmu (pořád je to vlastně detektivka o spojování předešlého večera), ale natočeného tak nenáročně, že by vás definice z minulé závorky vlastně nikdy nenapadla. Phillips se tak stal králem nenáročných opileckých komedií, na kterých začínal!

Pařba ve Vegas
Autor: Warner Bros. Pařba ve Vegas

01) Joker

Jenže pak se stalo něco nečekaného! Todd Phillips, člověk, který má na triku přemíru nenáročných komedií (a v jehož filmu byl vrcholem profesionality výslech Carmen Electry s obnaženou hrudí), natočil Jokera. Dekonstrukce řady superhrdinských (a superpadoušských) bijáků, která je srovnávána se Scorseseho Taxikářem, loni překvapila úplně všechny. A Phillipsovy pravidelné diváky dvojnásob! Joker se v sezóně Avengers: Endgame pro leckoho stal nejlepším komiksovým bijákem roku, a významně naznačil, že má Todd Phillips před sebou velkou a rozmanitou filmařskou budoucnost.

Joker
Autor: 20th Century Fox Joker

Starsky & Hutch začíná na Prima COOL již brzy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!