7 nejlepších hlášek z akčních filmů: Která vás dostala nejvíc?

Drsnost zabalená do jediné věty!
Smrtonosná past
Smrtonosná past
20th Century Fox

reklama

Homer Simpson mezi akčními hrdiny je zpět! Již v neděli večer se na Prima COOL objeví slavná Smrtonosná past 4, v níž se naše plešatá mašina na hlášky a kňučení vydá do boje za celou Ameriku. A opět se to neobejde bez proklatě velkého množství sarkasmu na metr čtvereční. Ke kultovním akčním hrdinům však hlášky holt už patří – ostatně vzpomeňte na sedm nejlepších!

07) „Považuj to za rozvod!“ (Total Recall)

Když „zjistíte“, že jste ve skutečnosti tajný agent a vaše žena vám lže, s jedním by to umělo pořádně zacloumat. Arnold ale není žádné ořezávátko a umí se s výzvou vyrovnat po svém!

06) „Tak na to netlač, nebo zažiješ válku, jakou jsi ještě neviděl.“ (Rambo)

Ještě než bojoval s Vietnamci a Sověty, Rambo držel pod krkem i zástupce jednoho zlotřilého amerického šerifa. Držel se proto relativně zkrátka – ale krutopřísné hláškování si přesto nemohl odpustit.

05) „Víš, jak jsem říkal, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem.“ (Komando)

Jeden z vrcholů Arnieho filmografie šroubuje všeobecné cool elementy na to, že hlavní hrdina tentokrát neběhá v maskáčích po pralese, ale jezdí ve sporťáku po Miami. Výsledkem jsou scény, které nelze dostat z paměti!

04) „Umím kung-fu.“ (Matrix)

Nejenže nás tato scéna před drahně lety vybičovala k lítosti, že se ještě musíme učit „po staru“. Navíc ji doprovázela fascinující tréninková rvačka v dojo, v níž začínalo být poprvé jasné, že Neo je vyvolený.

03) „Nemám čas krvácet.“ (Predátor)

Jestli lze nějak vystihnout celou éru osmdesátkové filmové akce, pak je to právě tento okamžik! Jesse Ventura možná není náš nejoblíbenější akční herec, ale hláškovací zásluhy mu upřít nejde.

02) „Hasta la vista, baby!“ (Terminátor 2)

Na to, že se Terminátor tuto průpovídku naučil teprve kolem poloviny filmu (a že by hláškování neměl mít naprogramované!), mu její realizace šla setsakra dobře! Scéna je dost možná nejslavnějším Arnieho okamžikem vůbec.

01) „Yippee Ki Yay, motherfucker!“ (Smrtonosná past)

Je to ironické, ale stejně jako u Terminátora 2 nemáme vlastně úplně tušení, co nejslavnější hláška Smrtonosné pasti znamená. Důležitý však není přesný překlad, ale význam a emoce ukrytá za oněmi slovíčky – pokud nás náhodou někdy v paneláku překvapí komando německých zlodějů, víme, co na ně zavolat!

Smrtonosná past 4 začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!