Podívejte se na 7 nejlepších kaskadérských kousků Jackieho Chana

Opravdová kaskadérská legenda!
Jackie Chan
Jackie Chan
New Line Cinema

reklama

Jackie Chan se už zase mele! V sobotu ve 22.05 se na COOLu představí jako čínský generál, který se musí postavit zapomenuté snaze římské říše o invazi na své území – a právě tak začíná Boj o hedvábnou stezku. Moderně natočený (pseudo)historický epos pokračuje v renesanci čínských velkofilmů, stačí ostatně vzpomenout na rámcově podobnou Velkou čínskou zeď. Tenhle biják má však přece jen výhodu ve svém ústředním superfrajerovi. Jackie Chan je totiž kaskadérská legenda, jež kolem sebe jako černá díra ohýbá čas i prostor. Jak jinak si ostatně vysvětlit, že při žádném z mnoha slavných kousků nenatáhl bačkory?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Boj o Hedvábnou stezku - upoutávka

07) Žhavá bitva (Legenda o opilém mistrovi)

Začneme zlehka – devadesátková Legenda o opilém mistrovi ostatně také začíná zlehka. Na úvod se tu jede pár normálních výpadů, pádů a odpadů, které by sice většinu z nás poslaly k ortopedovi, ale co už. Pak však Chanova postava na ústupu sáhne po žhavém uhlí a začnou se dít věci – bitva se ostatně odehrává v továrně, takže tu bude pěkně horko! Paradoxně se Chan při natáčení nepopálil, ale zranil si nadočnicový oblouk, v důsledku čehož mu chvíli hrozila taková prkotina jako slepota.

06) Surfování na autobuse (New Police Story)

Zbloudilá kulka vyřadí řidiče a je jenom na Jackiem, aby zastavil autobus plný lidí, než se zastaví sám – a to náš hrdina samozřejmě začíná na střeše, to celé v oblasti s proklatě mnoha vyvýšenými cedulemi! Výsledkem je bravurně zchoreografovaná scéna, během níž musí Chan přeskakovat mezi střechou a okolní zástavbou, aby se překážkám vyhnul, to celé zatímco autobus destruuje všeobecné okolí. Takovéhle scény se prostě dneska už moc netočí!

05) Jízda po mrakodrapu (Mstitel beze jména)

Naopak jízdu po skloněné části maniakálního mrakodrapu si střihl Jackie o pár let dříve. Nebudeme ani mluvit o tom, že k tomu všemu nepoužívá žádné jištění – to je u něj prakticky samozřejmost. Musíme však zmínit momentku, kdy Jackie jen tak pro všeobecné pobavení při skluzu přeskočí tak, aby jel hlavou napřed a kontroloval svůj sestup ještě méně. Při natáčení si přitom poranil kotník. Pokud z tohohle nedostanete závratě, gratulujeme!

04) Zavěšen z hodin (Project A)

Project A byl jedním z prvních Chanových filmů – natočen byl už v roce 1983, a tak nepřekvapí, že se náš kaskadér (Jackie původně začínal skutečně jen jako kaskadér a choreograf) tak trochu jal zreplikovat slavný kousek Bustera Keatona. Zatímco herec z časů grotesky byl však za hodiny zavěšen s pojistkou v podobě matrace pod svýma nohama, a z hodin nespadl, Jackie se rozhodl scénu vylepšit o pád z mnoha desítek metrů na zem. Zpomalila ho sice dvojice pergol, jinak však opět neměl žádné jištění. Nakonec si zlomil jenom nos.

03) Na bruslích po dálnici (Vítězové a hříšníci)

Když už zrovna Jackie nejezdí po dálnici na střeše vozů, jezdí pro změnu pod jejich podvozkem! V téhle scénce, kdy Jackie dohání ve Vítězích a hříšnících cizí vůz na dálnici s pomocí kolečkových bruslí, tak nabídne třeba podjezd přívěsu jedoucího kamionu, který nám mohl našeho matadora vmžiku oka rozmašírovat.

02) Zavěšen z autobusu (Police Story)

Nevíme, jak to má Jackie s autobusy, zjevně však tyhle pojízdné krabice rád destruuje! Hned v prvním díle Police Story si opět střihl honičku za jednou takovou károu a nechal se vozit jen tak, zavěšený za oj. Scéna končí slavným zastavením na místě, které mohlo být osudné jak jeho kariéře, tak i kejháku.

01) Skok po elektrice (Police Story)

Na prvním místě však musíme zmínit enormně krutopřísný sjezd po tyči z vysokého patra… na níž navíc byla zavěšena elektrická světla, které Jackie samozřejmě postupně strhával. A aby toho nebylo málo, ve finále navíc propadne do skleněné vitríny. Scéna z první Police Story mu popálila všechnu kůži na dlaních, zlomila pánev a způsobila mu skoro kompletní paralýzu. Prostě další obyčejný den v kanclu – tedy pokud jste Jackie Chan!

Boj o Hedvábnou stezku s Jackie Chanem začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.05!

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

reklama