5 nejlepších komedií, ve kterých se cestuje po Evropě

Křížem krážem starým kontinentem. Cestování po Evropě je často dost napínavé, romantické nebo zábavné!
Madagaskar 3
Madagaskar 3
DreamWorks Animation

reklama

Už v sobotu večer začíná na Prima COOL Madagaskar 3. Asi nejlepší díl téhle série odhodil veškeré zábrany (i smysl svého názvu) a vyslal naše zvířecí hrdiny na túru po evropských cirkusech. Hýří díky tomu jak cestovatelským elánem, tak i mnoha komediálními okamžiky. Filmy o tom, jak zábavné je cestovat Evropou, jsou spíše moderní žánr. Donedávna letěly spíše filmové výlety do jednotlivých evropských zemiček. Přesto nás pár eurofilmů, které vám dodají na chuti prošoupat podrážky, rozhodně napadlo!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Madagaskar 3 - upoutávka

05) Dobrý ročník

Když se Russell Crowe rozhodne, že musí změnit svůj život, nenapadne ho lepší místo, než francouzské vinice! Protože kde jinde racionálně přehodnotit svůj život, než v místě, kde vám v žilách koluje více vína nežli krve, že ano. Dobrý ročník má sice pověst bijáku, který si Ridley Scott natočil tak nějak po radost a jako výmluvu k dovolené, čas byl ale k tomuto nenáročně vystavěnému bijáku víc než vlídný.

04) Vicky Cristina Barcelona

Motiv milostného vztahu mezi Novým světem a starým kontinentem je ve filmovém světě velmi populární, dokonale totiž spojuje motivy Ameriky a Evropy (mnohdy doslova) i potřeby klasické filmové zápletky. Vicky Cristina Barcelona je v tomto směru unikátní jednak přítomností trojúhelníku, a jednak také režií Woodyho Allena. Náš nejoblíbenější hollywoodský neurotik je totiž svou intelektuálskou poetiku schopný nečekaně dobře zkřížit s živelným jižanským temperamentem. A není tak nejspíše divák, který na konci Vicky Cristiny Barcelony netouží po tom prožít podobně obskurní španělský románek!

03) Hostel

Na první pohled se může zdát, že má Hostel ke komedii daleko. Film o tom, kterak dva a půl Američanů dorazí do divného východoevropského města jménem Bratislava a ubytujete se tu ve vražedném hotelu, na 99 % světa působí spíše jako horor. Ne však pro domácí! Skutečnost, že se film točil v Praze a je to na něm znát, pobaví každého českého starousedlíka stejně tak jako představa, že by se v našich končinách někdo obtěžoval složitým zabíjením cizinců.

02) Před úsvitem

Naopak veskrze pozitivní je výlet do Vídně pod hlavičkou prvního dílu série „Před“. Před úsvitem vykresluje první setkání mladých studentíků, Francouzsky a Američana, v hlavním městě Rakouska. Další díly se pak vydají do Paříže a Řecka. Buď jak buď, i když vás z téhle protáhlé intelektuální romance nebude nejspíše bolet bránice, zdejší pojetí romance vám rozhodně vykreslí veliký úsměv na rtech.

01) Eurotrip

Nakonec jedinou skutečně *evropskou* komedií z posledních let je tak kultovní Eurotrip. Snímek, který se vezl na vlně klonů Prciček, si totiž našel vlastní gró v juxtapozici typických amerických klišé s typickými evropskými – a výsledkem je tak film plný stereotypů, že to snad ani nikoho už nemůže urazit. Od rvačky s francouzským mimem po německého chlapečka s hitlerovským knírkem je Eurotrip dokonalým spojením mrzké komedie a cestovatelských pudů. Ne nadarmo je ostatně právě jemu třetí Madagaskar zřejmě nejpodobnější!

Madagaskar 3 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!