7 nejlepších komedií s Jonahem Hillem: Od Superbad k 21 Jump Street

Dnes už se Jonah Hill maličko zklidnil, jeho kariéra je však i přesto plná šílených komedií.
Spratci na zabití
Spratci na zabití
20th Century Fox

reklama

V sobotu večer vás na Prima COOL pobaví přisprostlá komedie Spratci na zabití. Jonah Hill se tu představí ve svérázné roli študáka vyhozeného ze školy, který se upíše na hlídání dětí – ačkoliv vůbec neví, co hlídání dětí obnáší! V Jonahově filmografii jde o jeho klasickou polohu, však se také jedná o film z roku 2011 – a to je ideální příležitost vzpomenout, jak se Jonahova komedie za uplynulou dekádu vyvinula.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Spratci na zabití - upoutávka

07) Komici

Tak trochu zapomenutou perlou jsou Komici z roku 2009, kteří již tehdy dokazovali, že je Jonah víc než jen „ten podivný tlouštík“, a to byť první housle v Komicích hrají Adam Sandler a Seth Rogen. Story nahlížející do světa stand-up komiksů je ovšem nakopnuta odhalením, že má Sandlerova postava nevyléčitelnou rakovinu. Což to znamená, že krom vtípků mají Komici i poněkud existenciální, vážnější úroveň, která z toho všeho dělá víc než jen šaškárnu na sobotní večer.

Komici
Autor: Universal pictures Komici

06) Spratci na zabití

Ne snad že by na takové šaškárně bylo něco zle! V roce 2011 Jonah uvedl svoje Spratky na zabití jako klasického nového zástupce odpočinkové komedie, u níž se třeba nemusíte cítit provinile jen za to, že nemáte nádor (vy zrůdy!). A výsledkem byla podívaná, která by s pár mírnými úpravami zrovna tak mohla vyjít v roce 1985 – a není na tom nic špatného.

Spratci na zabití
Autor: 20th Century Fox Spratci na zabití

05) 21 Jump Street

Chybět nebude ani další prověřené jméno, 21 Jump Street, kde Jonahovy rozměrnější rozměry posloužily jak ke vtipu, tak i motivaci postavy. Pro mnoho, mnoho lidí byla střední škola utrpením. A zejména v USA se stalo trendem to řešit návratem na školu se zbraní v ruce. Je ale osvěžující, že tak Jonahův Schmidt v 21 Jump Street udělá jako muž zákona, nikoliv jako šílený střelec, a i proto je tu tentokrát mnohem populárnější než napoprvé.

Jump Street 21
Autor: Sony Pictures Jump Street 21

04) Týpci a zbraně

Nejde sice zcela o komedii, ale o to zajímavější Týpci a zbraně jsou! Tohle drama s prvky satiry a černé komedie se snažilo zcela nepokrytě naservírovat příběh v duchu Obchodníka se smrtí, kde však namísto Nica Cage v hlavní roli hrají moderní „dudebros“. A výsledek byl podobně vtipný jako velmi podobná Jonahova role ve Vlkovi z Wall Street – tedy tak, že šlo opět o humor, při němž se máte za svůj smích zase cítit tak trochu provinile.

Týpci a zbraně
Autor: Warner Bros. Pictures Týpci a zbraně

03) Dostaň ho tam

Obvykle je to Jonah Hill, kdo hraje vyšinuté postavy – ale v tomto případě umně prokázal, že umí stát i nohama pevně na zemi, a to zvláště když musí sekundovat chaotickému šílenci s tváří Russella Branda. Tahle eskortní mise maniakálního rockera demonstrovala, jak Jonah lze umí i normální postavy – stačí ho dostat do situace, kdy je někdo v jeho okolí daleko zběsilejší.

Dostaň ho tam
Autor: Universal pictures Dostaň ho tam

02) Superbad

Balancovali jsme několikrát kolem atypičtější příkladů Jonahovy komedie, to však nelze dělat navěky. Když se totiž řekne Jonah Hill, mnoho lidí si jako první představí právě jeho průlomový Superbad. I když jde svým způsobem o cosi-jako-Prcičky, přítomnost nerdů a loserů (krom Jonaha Hilla i Michael Cera) dává Superbad tak trochu odlišnou příchuť. A co si budem namlouvat, do značné míry i vyšší apel pro mnohé z diváků, kteří v období na střední nevypadali jako urostlí hráči rugby. A za to prostě fakt dík!

Superbad
Autor: Sony Pictures Releasing Superbad

01) Apokalypsa v Hollywoodu

Zřejmě nejlépe vyváženou komedií mezi sprosťárnami, vyšinutostí a cringem je však Apokalypsa v Hollywoodu. Právě její story zdaleka nejlépe demonstruje, jak se Jonah Hill za uplynulou dekádu (ne)vyvinul. Jasně, umí hrát i v dramatech, ale často je tu pořád hlavně za kašpara! Faktem je, že ve většině svých filmů hrál Jonah Hill do značné míry nešikovější verzi sebe sama – a o to příjemnější je, že to v Apokalypse v Hollywoodu alespoň naplno přiznal!

Apokalypsa v Hollywoodu
Autor: Sony Pictures Releasing Apokalypsa v Hollywoodu

Spratci na zabití začínají na Prima COOL v sobotu ve 22:35.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!