Nejlepší komiksové filmy roku 2019: Od Avengers 4 k Jokerovi

Bitva o nejlepší komiksové filmy 2019 samozřejmě zuřila mezi Marvelem a DC.
Joker a Avengers: Endgame
Joker a Avengers: Endgame
Warner Bros./Marvel Studios

reklama

V roce 2019 jsme se dočkali jedné legendární sázky na jistotu, v závěru roku nás však (po dlouhatánské době) překvapil i biják ze stáje DC. Znáte ty nejlepší loňské komiksové filmy?

05) Shazam!

Sympatická jednohubka, kterou mnozí vynášeli výše, než se čekalo. Shazam! získal kolem premiéry Captain Marvel pověst "toho lepšího komiksového bijáku", ale ruku na srdce – komu z nás nešel jedním uchem dovnitř a druhým zase ven? A to píšeme jen proto, že tuhle sympatickou komedii máme tak rádi!

04) Captain Marvel

Faktem je, že Captain Marvel nebyla nijak radikálně lepší podívanou než Shazam!, nabídla totiž jen kvalitní origin, na který už jsme u Marvelu tak nějak zvyklí. "Kapitánka Marvelová" má však oproti Shazamovi výhodu v devadesátkové atmošce a účasti neselhávajícího Samuela L. Jacksona v roli mladého Nicka Furyho.

03) Spider-Man: Daleko od domova

Kdo by řekl, že to Spideymu tak sekne mimo New York? Druhý "marvelácký" Spider-Man se mimo jiné vydal i do Prahy a přesně při tom ilustroval, proč v případě MCU platí, že je celek víc než jen součet jednotlivostí. Spider-Man fungoval výborně jako epilog Avengers: Endgame i jako další rozkreslování toho, jak nám Peter Parker pomalu ale jistě opět dospívá.

02) Joker

Ačkoliv jste vítěze vespod nejspíš odhadli dopředu, ke konci roku dostal nečekaného soupeře. Joker z dílny DC zasáhl svět s obrovskou intenzitou a připomněl, že filmy z téhle stáje lépe fungují jako uzavřená dramata. Přesto (či spíše proto) však Joker stále nemůže být tak osudový jako uzavření víc jak dekádu trvajícího příběhu.

01) Avengers: Endgame

A tak na trůn komiksových bijáků roku 2019 nemohl usednout nikdo jiný než Avengers: Endgame. Líbezný kříženec několika žánrů (včetně cestování časem a heist movie!) udělal tečku za první dekádou Marvelu tak stylově, že jsme museli smeknout klobouk i s příčeskem. Kdyby byla další dekáda Marvelu alespoň z poloviny tak dobrá, má naše peníze stoprocentně jisté!

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!