Nejlepší komiksový film roku?! Přečtěte si první reakce českých diváků na Sebevražedný oddíl!

Jak se povedlo "pokračování" Batman vs. Superman?
squad dojmy 2
squad dojmy 2
Warner Bros.

reklama

Po Muži z oceli a Batman vs. Superman tu máme další přírůstek do filmového vesmíru od DC. Sebevražedný oddíl je o bandě kriminálníků, které vláda posílá na ty nejtěžší mise, a má jít o drsnější protiváhu "veselých" marvelovek. Jak se tahle týmovka, v níž se vrací do hry i samotný Joker, nakonec povedla?

Karel Ryška / Prima COOL

Nečekejte moc Jokera, vynikající příběh nebo přemíru humoru a možná budete spokojení. Sebevražedný oddíl sice není tak super jako jeho trailery, pořád se ale jedná o solidní akčňák, který ohromně táhnou Will Smith jako Deadshot a Margot Robbie jako Harley Quinn. Tihle dva bohužel nemají takovou podporu, jakou by si zasloužili – většina jejich kolegů moc nezaujme. Dokud ale hláškují a kosí protivníky, snadno zapomenete na to, že je tahle týmovka v mnoha ohledech polovičatá. Ano, tón absolutně sedí a pořád je to svěží žánrový vítr. Jen ne tak ultimátně našlápnutý, jak asi mnozí doufali.

Hodnocení: 7/10

Matěj Svoboda / MovieZone.cz

Jisté zklamání tu je, ale celkově je Sebevražedný oddíl vlastně dost fajn akční jízda. Kdo se těšil na divočinu, na kterou lákaly trailery, ten má trochu smůlu. Výsledek je o hodně víc krotký, ale pořád o něco temnější a drsnější než ostatní běžné komiksovky. Revoluční přístup však nečekejte. Trochu zamrzí, že si tvůrci víc nepohráli s postavami a se vztahy mezi nimi a nakonec jde víceméně jen o show Deadshota a Harley Quinn, kterým ostatní dělají křoví, ale po trošku kostrbatém úvodu se to solidně rozjede, na bitky i přestřelky se kouká hezky, hlášky ze sebe Will Smith taky sype jak zamlada a celkově z toho vylezla poctivá akční podívaná, která nenudí. Ale ambice byly evidentně větší a bojím se, že očekávání diváků taky.

Hodnocení: 6/10

Stanislav Šulc / E15

Příliš málo excentrická. Taková je první komiksová teamovka DC Comics a Warner Bros. Sebevražedný oddíl. V nejlepších momentech snímek sice evokuje bláznivou náladu filmů Baze Luhrmanna či loňského Šíleného Maxe, ale podobných chvil tu je příliš málo na to, aby výsledek pobavil. Co je horší, příběh trpí příliš mnoha neduhy „prvních dílů“. Podobně jako první marvelovští Strážci Galaxie i Sebevražedný oddíl příliš času a energie věnuje na představení hrdinů, jejich „dání do kupy“ a vyslání na misi. Ale zatímco Strážci Galaxie vše překonají svými sympatiemi, u Sebevražedného oddílu se podobné kouzlo nezopakovalo. Postavy jsou vám lhostejné, jejich vnitřní konflikty neexistují (většina postav), nebo jsou trapné (Deadshotův vztah k dceři). Výjimku tvoří vyšinutá lovestory opravdu sexy Harley Quinnové a Jokera, která je hlavním programem večera. Ta ale celý film prostě neutáhne a totéž platí i pro docela zajímavou premisu, že hajzlové mají zachraňovat svět. Fajn nápad, ale příště trochu lépe, prosím.

Hodnocení: 5/10

Tomáš Vyskočil / Kinomaniak.cz

Sebevražedný oddíl je bohužel dalším smutným příkladem, jak nastavit očekávaní až do oblak, vyrobit si auru originálnosti velkou jak barák – a pak toto očekávání během dvou hodin spálit. Není to ani tak z polovičky drzé, jak bychom si namlsáni Deadpoolem přáli. Není to ze třetiny geekovsky zajímavé, jak bychom od postav ve světě Batmana a Supermana očekávali. A není to ani tak herecky úžasné, jak bychom spolu s další reinkarnací Jokera tipovali. Je to prostě úplně obyčejný komiksový film s úplně tuctovým padouchem a několika fajn civilními scénami, které to osvěží. Ale jestli jste po kontroverzním Batman vs. Superman očekávali zásadní otočku, která Marvelu vykopne zuby, pak se zase v klidu posaďte a doufejte, že na čtvrtý pokus už v DC Universe vyrobí něco opravdu legendárního.

Hodnocení: 6/10

Vyrazíte na druhý Sebevražedný oddíl, nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama