6 nejlepších obřích robotů z filmů a televize: Od Gorta k Optimu Primeovi

Tihle roboti vám dokážou, že na velikosti občas záleží...
Transformers
Transformers
Paramount Pictures

reklama

Ufouni už si zase brousí zuby na Zemi – v neděli na COOL dorazí remake slavné sci-fi Den, kdy se zastavila Země. Keanu Reeves se tu představí jako mimozemský velvyslanec, který spolu se svým robotem Gortem přistane na naší planetě s nabídkou, která se neodmítá. Původní Den, kdy se zastavila Země z roku 1951, platí za slavný velkofilm své éry a dílem za to může i slavný design robota Gorta. Mrkli jsme nejen na něj, ale i na Gortovy kolegy.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Den, kdy se zastavila Země - upoutávka

06) Gort (Den, kdy se zastavila Země)

Výška: 8,5 metrů

Začneme od Adama – respektive od Gorta z původního Dne, kdy se zastavila Země. Tenhle pašák je na našem seznamu poslední, ovlivnil však podobu řady dalších nadlidských robotů jak svou podobou, tak i trikovou stránkou. Ne nadarmo byli filmoví roboti nejprve stejně velcí jako lidští herci – právě ti je totiž také hráli. Čím více však pokračovala evoluce triků, tím více mohli růst i plecháči!

Den, kdy se zastavila Země
Autor: 20th Century Fox Den, kdy se zastavila Země

05) Optimus Prime (Transformers)

Výška: 9 metrů

Existuje samozřejmě i jeden velmi snadný trik, jak rébus obejít – netočit film hraný, nýbrž kreslený! Nebude překvapivé, že právě touto cestou se většina filmařů s gustem vydala. Také Transformeři v čele se svým nejslavnějším Optimem Primem nejprve začínali na papíře, než se mohli přesunout do digitální podoby.

Série Transformers
Autor: Paramount Pictures Série Transformers

04) Železný obr (Železný obr)

Výška: 15 metrů

Rovněž Železný obr pochází z kresleného média, tentokrát jde ale o čistě americký animovaný biják. Přesto tohoto robota s Transformery spojuje mimozemský původ – také tento gigant navštívil Zemi z vnějšího vesmíru. Železný obr se naštěstí neumí morfovat do kamionu, čímž si vysloužil (spolu se svou větší velikostí) i vyšší příčku!

Železný obr
Autor: Warner Bros. Železný obr

03) Gipsy Danger (Pacific Rim – Útok na Zemi)

Výška: 79 metrů

Gipsy Danger z Pacific Rim je v našem seznamu skoro unikátním počinem. Nejde totiž o autonomní stroj s křemíkovým mozkem, ale vlastně o „trochu větší“ robotický oblek. Jako poslední „analogový“ plecháč svého druhu si jej musejí „navléknout“ piloti bojující s invazí godzilloidních monster z jiné dimenze. Mašina je nakonec obětována při „protiútoku“ na hlavní základnu ufounů.

Pacific Rim - Útok na Zemi
Autor: Warner Bros. Pacific Rim - Útok na Zemi

02) Robotická sonda (Monstra vs. Vetřelci)

Výška: 109 metrů

Pomalu směřujeme vstříc velikostem jako z Godzilly, bude tedy jedině správné, sáhneme-li i po podobně monstrózním plecháči! Robotická ufounská sonda z Monster vs. Vetřelců má za cíl jediný úkol: zničit, co jí přijde do cesty a k tomu najít ústřední filmový technoblábol. Vzdor své velikosti je však tato sonda dost možná nejhloupější robot na seznamu. Na druhém místě tak skončila čistě pro svou velikost!

Monstra vs. Vetřelci
Autor: DreamWorks Animation Monstra vs. Vetřelci

01) Macross (Macross)

Výška: 1 200 metrů

Dost možná největší ramena však může dělat další morfující mašina, kosmická loď SDF-1 Macross ze stejnojmenné japonské anime! Macross byl populární zejména v 80. letech, Amíci jeho svět znají spíše jako Robotech – nic to však nemění na tom, že mít na mlácení ufounské invazní armády robota o velikosti (a funkci) kosmické lodi, je setsakra cool!

SDF-1 Macross
Autor: Arcadia/Big West SDF-1 Macross

Sci-fi Den, kdy se zastavila Země začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama