4 nejlepší sci-fi a fantasy s partou dětských hrdinů, které si zamilujete

Oživte si vzpomínky na dětství s malými dobrodruhy ze sci-fi filmů.
Super 8
Super 8
Paramount Pictures

reklama

Když se setkává nevinnost a dospělost, je to vždy unikátní pokoukání – zvláště pokud se mezi ně vetře vetřelec. Právě něco takového je předmětem dobrodružného filmu Super 8, který vás na Prima COOL čeká už v pátek ve 20.15. Parta dospívajících, ale v zásadě ještě dětských hrdinů se tu stane svědkem… čehosi mimozemského, co začne pustošit jejich městečko. Super 8 se přitom inspiruje svébytným subžánrem sci-fi a fantasy filmů o dětských hrdinech, který prakticky nejde nemilovat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Super 8 - upoutávka

4) Super 8

Děj Super 8 začíná havárií vlaku, která na obyčejné americké městečko vypustí hrozbu, kvůli níž začne v oblasti operovat armáda. Hlavními hrdiny tu však nejsou ani vojáci, ani vědci, ale právě děti, jejichž důkaz havárie i vzájemné vztahy přimějí diváky nejednou zasténat nad roztomilou naivitou dětských let. Film nezapře inspiraci ve zlaté éře žánru v 80. letech, která má svého nejslavnějšího zástupce až na vrcholu našeho žebříčku.

Super 8
Autor: Paramount Super 8

3) Cesta do pravěku

Česká klasika od světoznámého Karla Zemana vypráví o zvídavé partě kluků, která propluje skrze tajemnou jeskyni do doby ledové a pak se postupně plaví dále do minulosti – do třetihor, druhohor a nakonec až k samotnému počátku života na planetě Zemi. Film z roku 1955 zajímavě kombinuje fantasticko-dobrodružné vyprávění s poučným výkladem a vyrostly na něm celé generace českých kluků, které měly svůj Jurský park dávno před Američany. Dodnes má své kouzlo, ačkoli triky jsou samozřejmě takové... mno... pravěké.

Cesta do pravěku
Autor: Ceskoslovensky statni film Cesta do pravěku

2) Rošťáci

Ačkoliv jsou Rošťáci (alias Goonies) u nás prakticky neznámí, tenhle film v podstatě zacementoval základy celého žánru moderních dětských filmů. Najdeme tu klasicky fantaskní story o hledání pokladu (v dnešní éře!) plnou mňamózních momentů stejně jako klasické archetypy mezi dětskými postavami. Rošťáci dodnes platí za zlatý standard filmů o dospívání, protože všechny ingredience namíchali v ideálním poměru.

1) E.T. Mimozemšťan

E.T. je svým způsobem podobně významný jako Rošťáci a v našich končinách je každopádně daleko známější. Mnohé z jeho scén popkulturou proplouvají dodnes a nemluvíme jenom o E.T.ho prapodivném prstíku. Na filmu je však rovněž znát, že se v jeho podání žánr dětského dobrodrůža teprve rodil, a tak tu chybí mnoho dnešních samozřejmostí, které byly vynalezené až v Rošťácích. I přesto je ale tak mistrovsky natočený i zahraný, že jednoduše patří na vrchol!

Super 8 začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

reklama