Nejlepší sci-fi roku 2019: Od Ality k Terminátorovi 6

Mezi nejlepší sci-fi roku 2019 se nakonec probily i Star Wars. K prvnímu místu ale měly daleko.
Alita: Bojový anděl a Terminátor: Temný osud
Alita: Bojový anděl a Terminátor: Temný osud
20th Century Fox/Paramount Pictures

reklama

Měl to být rok velkých návratů slavných jmen, namísto toho ale v roce 2019 nejvíc zabodovala sci-fi, kterou řada diváků trestuhodně přehlédla. Víte, o kterou jde?

05) High Life

Ačkoliv za hranicemi vyšel High Life již v roce 2018, u nás se opozdil až do jara 2019. Příběh o psychologických úskalích putování hlubokým vesmírem rozhodně nebyl pro každého. I tak by ale byla škoda tuhle festivalovku s Robertem Pattinsonem jen tak přehlédnout.

04) Star Wars: Vzestup Skywalkera

Oproti tomu poslední díl Star Wars byl daleko menším potěšením. Vyvrcholení nové trilogie bylo samo o sobě fajn bijákem, leckdo by však řekl, že moc nefungovalo jako vyvrcholení nové trilogie. Vzestup Skywalkera má tak stále všechny dobré ingredience své ságy, jako by je však šéfkuchař neuměl dávkovat zcela dokonale.

03) Ad Astra

Mírným zklamáním byl nakonec pro řadu lidí i vesmírný epos Ad Astra. Famózně natočené cestě Brada Pitta futuristickou sluneční soustavou totiž podrážel nohy scénář, který to zbytečně hrotil s doslovností a nevěděl, jaký typ filmu chce vlastně nabídnout. I přesto to ale bylo neskutečná podívaná!

02) Terminátor: Temný osud

Další návrat Terminátora a další „restart“. Tentokrát film ignoroval poslední tři díly (tedy trojku, čtyřku a pětku) a překvapivě nikoliv ke škodě! Temný osud byl fajn připomínkou starých terminátořích časů, přesto jsme se však neubránili dojmu, že z něj šlo vyždímat ještě o něco víc.

01) Alita: Bojový anděl

Za nejlepší sci-fi roku tak musíme vyhlásit Alitu! Kyberpohádka plná famózních triků a krutopřísné akce zkrátka překonává vše, co mohly nabídnout trháky ze zbytku roku. A o to víc nás mrzí, že se kvůli nižším tržbám nedočkáme dvojky!

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli
a případně máme i 7 největších filmových zklamání roku 2019

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!