50 nejlepších sci-fi všech dob (#30-#21)

Viděli jste všechny nejlepší sci-fi filmy, jaké kdy byly natočeny?
Transformers a Star Wars
Transformers a Star Wars
Paramount Pictures/Lucasfilm

reklama

Jsou nesmrtelné a dovedou inspirovat filmaře i dodnes. Připomeňte si další desítku legend sci-fi žánru!

NEJLEPŠÍ SCI-FI VŠECH DOB:
#50-#41, #40-#31, #30-#21, #20-#11, #10-#1

NEJLEPŠÍ FANTASY VŠECH DOB:
#50-#41, #40-#31, #30-#21, #20-#11, #10-#1

30) Interstellar

Nolanova kosmická cesta napříč prostorem i časem připomíná, že se osud našeho druhu nejspíš nachází tam nahoře. Interstellar se hrdě řadí po bok nejlepších proroků sci-fi žánru a má hned několik scén, jež člověk prostě už nikdy nevyžene z hlavy.

29) Star Trek

Abramsův Star Trek je neskutečně energická popcornová jízda, která dokázala (do jisté míry...) svést dohromady zapálené fanoušky téhle ságy i nováčky, jimž Kirk a Spock předtím nic neříkali. Ne nadarmo pak dostal J. J. za úkol natočit i pokračování Star Wars.

28) Věčný svit neposkvrněné mysli

I když se možná v budoucnosti dočkáme řady různých technologií, zlomené srdce stále kurýrovat umět nebudou. Anebo... že by snad ano? Věčný svit neposkvrněné mysli ukazuje, že by vztahové peripetie ve světě zítřka mohly být ještě zašmodrchanější!

27) 12 opic

Gilliamova netradiční sci-fi sice servíruje skoro až archetypální hrátky s časem, to, co se počítá nejvíc, je však zdejší atmosféra. Slavný film o globální pandemii je tak... chce se říct... navzdory pokročilému věku stále aktuální i dnes.

26) Transformers

Akcí nabitá zábava, která divákům dovedla smysluplně naservírovat svět, v němž se roboti mění na auta – to byli Transformers z roku 2007! Do filmového klubu bychom si je nevzali, nic to však nemění na skutečnosti, že se Michael Bay na první dobrou trefil přímo do středu terče.

25) Cesta do pravěku

Ne, nemýlíte se – československá Cesta do pravěku do tohoto seznamu rozhodně patří, a to nejen kvůli naší národnosti. Přišla s ní totiž nevídaná nová úroveň trikové podívané, která inspirovala filmaře i daleko za hranicemi.

24) Pátý element

Rovněž Pátý element byl spíš opulentní podívanou než filmem, který by si zasloužila Oscara za scénář. Ničemu to ale nevadí, ba naopak – i dnes jde ostatně o jeden z nejoblíbenějších sci-fi bijáků 90. let!

23) Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

I když Pomsta Sithů nedosáhla na absolutní trůn ani v rámci své ságy, stále platí za minoritní případ bijáku, v němž „záporáci vyhráli“ – a za to jí patří respekt! Tenhle film navíc krásně uzavřel původní sextalogii Star Wars filmů, po které začala být tahle sága krapet rozpolcená.

22) Já, robot

Ano, sci-fi Já, robot se notně vzdálila od své knižní předlohy. Willu Smithovi v nejlepších letech, jemuž kryjí záda solidní triky i smysluplná story, to však rádi odpustíme!

21) Avengers: Endgame

Absolutní vyvrcholení dosavadních marvelovek se pochlubilo emocemi, vtipem i dramatem. Jen málokterá filmová série "skončila" na tak vysoké notě, a jen málokdo se diví tomu, že jde o nejvýdělečnější film všech dob.

NEJLEPŠÍ SCI-FI VŠECH DOB:
#50-#41, #40-#31, #30-#21, #20-#11, #10-#1

NEJLEPŠÍ FANTASY VŠECH DOB:
#50-#41, #40-#31, #30-#21, #20-#11, #10-#1

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!