Tohle je 6 nejlepších školních komedií! Viděli jste je všechny?

Vraťte se do dětských let.
Fakjů pane učiteli
Fakjů pane učiteli
Constantin Film
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fakjů pane učiteli zazní již v pátek ve 20.15 na Prima COOL. Oblíbená školní komedie kráčí v ranku řady podobných bijáků, které se sice odehrávají (alespoň zčásti) mezi středoškolskými lavicemi, o vzdělání v nich však jde až v té úplně poslední řadě!

06) Superbad

Jakkoliv musíme slzu zatlačit i při vzpomínce na nejrůznější bijáky ze základní školy, většina školních komedií se z logických důvodů zaměřuje až na éru středoškolskou – obvykle kolem maturity. Pokud by totiž konfrontaci s dospěláckými neřestmi od kouření přes alkohol až po lovení dívčích skalpů páchal kdokoliv, kdo má pod 18, dost špatně by se to mnohým divákům vysvětlovalo. V Superbad si tak tímto martyriem během jedné divoké párty před maturitou projde skupina dvou a půl nerdů v čele s Jonahem Hillem a Michaelem Cerou.

Superbad
Autor: Columbia Pictures Superbad

05) Jump Street 21

Hill se samozřejmě jako tradiční tvář ujetých komedií do školy musel vrátit v Jump Street 21 – a to ačkoliv si film z jeho věčně pubertální tváře musel již svou premisou udělat srandu. Jump Street 21 opět přichází s dospělácky říznutou střední školou, tentokrát naplno přiznaně, ideu ostatně kombinuje i s čistokrevnou detektivkou. Kdo chce ale zatlačit slzu při nostalgizující jízdě po americké střední, tomu film vyhoví bez ztráty kytičky!

Jump Street 21
Autor: Columbia Pictures Jump Street 21

04) Sexbomba od vedle

Finále školy si za své zvolila i neprávem pozapomenutá Sexbomba od vedle. Tahle komedie o setkání pornoherečky a premianta během divokého období okolo maturity je vzdor svému námětu skoro až staromilsky nekonfliktní! Někdo to možná bude mít za zaprděnost, ale vzhledem k tomu, kolik teenagerských komedií nedovede humor kovat bez fekálních prvků, je přesně opačný přístup v tomto žánru paradoxně tím originálnějším. A Sexbomba od vedle v něm platí za příklad vysoké jakosti!

Sexbomba od vedle
Autor: 20th Century Fox Sexbomba od vedle

03) 10 důvodů, proč tě nenávidím

Podobně unikátní je v marastu příběhů podobných si jako vejce vejci také další zapomenutá pecka – 10 důvodů, proč tě nenávidím. Školní prostředí je tu opět spíše podružné, ale nikoliv nevýznamné. Tenhle film do něj přesazuje Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, což je jedna z nejbizarnějších kombinací filmové historie vůbec. Výsledek ale i díky Heathu Ledgerovi a klasickým Williamovým trikům (záměna, dvojčata apod.) výborně funguje a působí o fous chytřeji než konkurenti. Navíc, který "náctiletý" film se může pochlubit tím, že v jeho titulcích stojí psáno "scénář: William Shakespeare".

Deset důvodů, proč tě nenávidím
Autor: Buena Vista Pictures Deset důvodů, proč tě nenávidím

02) Protivný sprostý holky

A konečně originální námět mají svého druhu i vynikající Protivný sprostý holky. Dokonce jde o možná i "nejškolnější" film seznamu, řeší se tu totiž především sociální mikrokosmos jednotlivých tříd, školních i společenských, spíše než vztahové trable žánrových kolegů. Příběh by vlastně stejně dobře mohl fungovat v dramatu během občanské války a vypadalo by to skoro stejně, přibylo by možná jenom trochu více zbraní a ubylo trochu záště. Nebudeme lhát, tenhle film milujeme, a to nejen kvůli koťátkům v hlavních rolích.

Protivný sprostý holky
Autor: Paramount Pictures Protivný sprostý holky

01) Prci, prci, prcičky

Na prvním místě musí ovšem usednout snímek jediný. Prcičky byly na přelomu milénia školní komedií, která formovala celou generaci diváků a jejich vlastních prasečinek. Jasně, zdejší styl humoru se zrovna nepředbíhá v originalitě nebo decentnosti. To od Prciček ale ani nikdo nechce – na rozdíl od záplavy příjemně nechutných vtípků, lehce košilatých scén a – alespoň dnes – rovněž přívalu nostalgie. Existují originálnější, chytřejší i vtipnější školní komedie. Ale Prcičky jsou pouze jedny.

Prci, prci, prcičky
Autor: Universal pictures Prci, prci, prcičky

Fakjů pane učiteli začíná už v pátek ve 20.15 na Prima COOL.

Reklama
Reklama