7 filmů, u kterých vám bude brutální zima: Od Revenanta k Věci

Ideální filmy k rozhicovanému topení! Které mrazivé thrillery byste rozhodně měli vidět?
REVENANT Zmrtvýchvstání a Věc
REVENANT Zmrtvýchvstání a Věc
20th Century Fox/Universal Pictures

reklama

Ve čtvrtek večer můžete na COOLu promrznout u drsného thrilleru V zajetí sněhu. Josh Hartnett (Pearl Harbor) se tu při vyjížďce na snowboardu ztratí mimo terén a příliš pozdě mu dojde, že ztratil orientaci a je v opravdovém maléru. Teplota jde hluboko pod bod mrazu a Josh nemá mnoho prostoru udělat při cestě nazpět chybu. Zima totiž nic neodpouští – a právě proto dovedou být ledové survivaly tak mrazivé (metaforicky i doslova).

07) V zajetí sněhu

Bijáky zasazené do ledu jsou vůbec populární subžánr thrillerů a hororů – a Hartnettův snímek, v němž jde jeho filmovému olympionikovi o kejhák, je pouze jedním z posledních ve dlouhé řadě konkurentů. Josh nakonec stráví mimo civilizaci 8 dní a vyzkouší si při tom řadu dovedností, které od něj můžou diváci okoukat. Jeden totiž nikdy neví jistě, kdy se může ocitnout na jeho místě!

V zajetí sněhu
Autor: Momentum Pictures V zajetí sněhu

06) Arctic: Ledové peklo

Možná proto sahají filmaři po zimních thrillerech tak rádi. A mnohdy jde o cestu, jak natočit parádní thriller i pro filmaře, kteří nemají zrovna přebytečné miliardy. Mads Mikkelsen si takhle v Arcticu havaruje s letadlem do Arktidy a v duchu severské filmařiny brzy nato ztroskotá i záchranná výprava. A tak mu nezbývá, než se vydat na svízelnou cestu domů!

Arctic: Ledové peklo
Autor: Armory Films Arctic: Ledové peklo

05) Hora mezi námi

Ne vždy ale jde o boj jednoho známého herce se všudypřítomným ledem – někteří filmaři mají dost peněz na herce dva! Právě takovým šálkem zmrzliny je drama Hora mezi námi s Kate Winslet (ta má své zkušenosti se zlými ledovci už z Titanicu) a Idrisem Elbou. I je čeká letecká nehoda uprostřed severské lednice a i oni se musejí spolehnout jenom sami na sebe. Krom toho se však biják rovněž (v duchu Trosečníka) ptá, jestli se s podobným prožitkem lze vrátit k běžnému životu...

Hora mezi námi
Autor: 20th Century Fox Hora mezi námi

04) REVENANT Zmrtvýchvstání

Nakonec, ledové bijáky můžou zamířit i do oscarových vod! Leonardo DiCaprio si totiž v Revenantovi střihl jednu svízelnou cestu pryč z podchlazení a nabídl při tom podobné kvality jako snímky nahoře i dole. Co se ale na Revenantovi počítalo zdaleka nejvíce, byly herecké výkony a všudypřítomný minimalismus. Výsledek je tedy patřičně působivý a moc lidí nepřekvapilo, že si jím DiCaprio vybojoval vytouženého zlatého plešouna.

REVENANT Zmrtvýchvstání
Autor: 20th Century Fox REVENANT Zmrtvýchvstání

03) Mezi vlky

Sami bychom každopádně nad Revenanta pozvedli několik jiných snímků, které sice nemají takové ambice (a kameru a Lea), ale pořádně při nich tuhle krev v žilách. V arktickém kruhu tohoto subžánru lze totiž najít skutečnou moderní klasiku! Liam Neeson se v thriller Mezi vlky ztratí na Aljašce zrovna mezi partou divokých psisek, a výsledkem je tak fajnová žánrovka, že bychom možná dvě pokračování přáli spíše jí než 96 hodinám.

Mezi vlky
Autor: Open Road Films Mezi vlky

02) Věc

Ale najít se dá i klasika staršího data – třeba kultovní Carpenterova Věc! I když tu chlad nebyl primárním monstrem, bez zasazení na antarktickou základu by Věc zkrátka nebyla Věcí. Izolace a šílenství bylo zakořeněno v celé filmové zápletce, a tak je pro nás tahle klasika dodnes ideálním bijákem na silvestrovskou chatu.

Věc
Autor: Universal pictures Věc

01) Přežít

Pokud lze však vypíchnout doopravdy nejmrazivější drsňárnu, pak jí musí být Přežít. Důvod je prostý – tahle story vznikla na motivy skutečné události! Poté, co se tu let uruguayského ragbyového týmu zřítí do hor, rozehrává se drakonický příběh, který jde s oním titulním přežíváním doslova na dřeň. Výsledek je tak famózní, že lze DNA z Přežít najít v řadě snímků, které řešíme výše.

Přežít
Autor: Buena Vista Pictures Přežít

V zajetí sněhu začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 20:15.

reklama

reklama