5 nejlepších akčních scén, ve kterých to hrdina nandá obří přesile

Tohle v hospodě raději nezkoušejte...
Polibek draka
Polibek draka
20th Century Fox

reklama

Čtvrtečním cooltovním movie bude tentokrát řezničina Polibek draka. Aniž bychom chtěli spoilerovat, řekneme, že jedním z nejlepších okamžiků tohoto filmu je tradiční filmová férovka „1 hrdina vs. MNOHO nepřátelských paznechtů“. Jde o okamžik, který najdeme i v celé řadě akčních nádher – vzpomněli jsme na ty, které se do naší duše zapsaly nejvýživněji.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polibek draka - upoutávka

05) Videoherní chodba (Oldboy)

Skoro až videoherně působí slavná, z boku snímaná rvačka ústředního zoufalce filmu Oldboy s množinou krutě vypadajících gangsterů. Náš protagonista prakticky nemá co ztratit, takže se v jinak poměrně neakčním (ačkoliv ne nekrvavém) filmu najednou objeví momentka, za kterou by se nemusel stydět ani třeba takový Matrix.

04) Jako ve hře (Doom)

I když nejde o souboj v původním smyslu slova „ručně, stručně“, nemohli jsme si unikátní přestřelku z Dooma odpustit. Zaprvé i tady dojde na kontaktní momenty, zadruhé jde o zdaleka nejlepší scénu filmu a hlavně zatřetí Doom tímto okamžikem předpověděl všemožné další podobné scény z Act of Valor, Hardcore Henryho a dalších masomlejnů. Snad díky tomu, že jinak je tenhle film dost provar, dodnes vzpomínáme na šokující kvalitu tohoto first-person intermezza s dojetím a slzou v oku!

03) Neo vs. dav Smithů (Matrix Reloaded)

Druhý a třetí Matrix sice mají navždy pošramocenou pověst (pro mnohé z nás už jen tím, že jsme v době jejich premiéry byli v pubertě a COKOLIV z této éry má u nás pošramocenou pověst), pár scén přesto zaslouží zapsat navždy do dvorany slávy cool okamžiků. A potyčka Nea s rozmnoženými agenty Smithy je sama o sobě o to lepší, že jde o výjimečný případ početně kruté rotyky, z níž musí hlavní hrdina nakonec utéct!

02) Diskotéka smrti (John Wick)

Víte, že je Keanu Reeves akční polobůh, když se v seznamu nejdrsnějších kruťáků objeví nikoliv jednou, ale hned dvakrát! Jeho John Wick z roku 2015 však rozhodně platí za biják, který je nutno zmínit – už jen kvůli tomu, že tu Keanu bojuje sám proti armádám zabijáků prakticky permanentně. Absolutním vrcholem jeho gun-fu(n) je každopádně scéna, v níž sám vymaluje stěny nadprůměrně zabydleného klubu mozky nepřátelských zabijáků.

01) Bitka v kolomazi (Kurýr)

Jen málokterý film si uměl užít svou akci tak dosyta jako Kurýr. Naprosto šíleně maniakální řežbu korunovala ve třetí čtvrtině filmu scéna, v níž Jason Statham čelí asi dvacítce Číňanů v nějaké opuštěné tovární hale. Ještě než rvačku přeruší štěkání samopalů a útěk, rozhodne se přečíslený Statham udělat jedinou logickou věc a celý se pomazat kolomazí, aby byl kluzký a nepoddajný nepřátelským úderům. Výsledkem je jedna z nejvíce originálních a zároveň (heterosexuálně) znepokojivých rvaček v historii filmu...

Polibek draka začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!