7 nejmocnějších komiksových záporáků: Od Thanose k Doctoru Doomovi

Je čas na poměřování... moci!
X-Men: Apokalypsa
X-Men: Apokalypsa
20th Century Fox

reklama

Velké finále prequelové mutantí trilogie je tady – komiksovka X-Men: Apokalypsa začíná na Prima COOL už v neděli ve 20.00. Naše parta nadlidských mutantů se tentokrát střetne se záporákem Apocalypsem, jehož moc se téměř dotýká hvězd. Egyptský arcipadouch tak patří mezi nejmocnější záporáky komiksových světů – ani on však není nejsilnější ze všech. Seřadili jsme pro vás ty největší antibohy ze světa Marvelu a DC Comics a zjistili, který z nich je údajně nejmocnější.

X-Men: Apokalypsa - upoutávka
X-Men: Apokalypsa - upoutávka

07)  Dormammu

Extrémně mocná entita z jiné dimenze se vyskytla už i ve filmových Marvelovkách – znát ji můžete z filmu o Dr. Strangeovi. Dormammu se tu mihne na konci a bez problémů nadělá z Benedicta Cumberbatche řešeto! A znovu. A pak zase znovu. Jenže právě v tom tkví stěžejní problém...

06) Doctor Doom

Dormammu je sice silný, ale jeho Achillovou patou je neschopnost čelit času. V naší dimenzi tak lze za mocnějšího pána považovat i Doctora Dooma, šíleného génia a dost možná "nejlidštějšího" z okolních polobohů. Pan Doom, pravda, zatím ve filmovém provedení neměl šťastnou ruku na adaptace. Je však jen otázkou času, než se to konečně změní.

Fantastická čtyřka
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka

05) Darkseid

Popojeďme do světa DC Comics k Darkseidovi, který je trvale označován za ultimátního protivníka zdejších superhrdinů. Ve filmové verzi jsme zatím neměli štěstí ani na něj (a vzhledem k současnému stavu DC filmů možná ještě dlouho mít nebudeme). To by v tom ale byl čert (nebo možná spíše anděl), aby Darkseid odolával dobrému provedení navždy!

Wonder Woman
Autor: DC Comics Wonder Woman

04) Apocalypse

Uprostřed seznamu skončil záporák z X-Men: Apokalypsa. První a nejmocnější mutant je starší než hnědé uhlí, vládl totiž už antickým civilizacím a teprve po svém nešťastném svržení si dal od světovlády na chvíli pauzu. Ale ne nadlouho. Zda jej dokážou porazit i novodobí mutanti, se dozvíte docela brzo...

X-Men: Apokalypsa
Autor: 20th Century Fox X-Men: Apokalypsa

03) Galactus

Míříme vstříc entitám, které by mohly vyzvat na pěstní souboj i samotného boha – a dost možná by vyhrály. Tak třeba Galactus, nezemská bytost živící se pojídáním planet, má ve světě Marvelu spíše podobu přírodního zákona. Galactus možná vypadá srandovně, komiks ale explicitně říká, že je jeho pravá forma nepochopitelná a pro každou civilizaci vypadá odlišně. Jo a mimochodem – je starší než celý vesmír!

fantasticka ctyrka - marvel
fantasticka ctyrka - marvel

02) Thanos

Zatímco Galactus ve svém pravém já filmovému provedení taktéž zatím odolává (viděli jsme ho jen jako divný mrak ve druhé Fantastické čtyřce), Thanos naopak platí za jednoho z nejznámnějších komiksových superzloduchů vůbec! Díky své cool rukavici dovedl lusknutím prstu vygumovat polovinu bytostí v celém vesmíru, a jak určitě víte, rozhodně není sranda ho porazit.

Avengers: Infinity War
Autor: Marvel/Disney Avengers: Infinity War

01) Anti-Monitor

I Thanos je ale jenom pouhým přicmrndávačem ve srovnání s Anti-Monitorem. Tenhle nekňuba totiž spáchal genocidu nikoliv v jediném vesmíru, ale napříč celou plejádou alternativních realit. Také v jeho případě mimochodem platí, že jde o pantátu z DC Comics – zatím tedy netušíme, jestli se dočkáme jeho zlobení i ve filmovém světě.

Brightest Day, Anti-Monitor
Autor: DC Comics Brightest Day, Anti-Monitor

X-Men: Apokalypsa začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama