6 nejnapínavějších filmů, které vám absolutně nedají vydechnout

Nebezpečná rychlost a ty další.
Záběry z filmu Nezastavitelný s Danzelem Washingtonem
Záběry z filmu Nezastavitelný s Danzelem Washingtonem
20th Century Fox

reklama

V pátek ve 20.15 vás na Prima COOL čeká Nezastavitelný! Tenhle biják s Chrisem Pinem a Denzelem Washingtonem o *nezastavitelném* vlaku plném radioaktivního bordelu disponuje tempem rychlovlaku napuštěného adrenalinem! Jenom pramálo filmů dokáže takhle uhánět kupředu, mrkněte, které to jsou.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nezastavitelný - upoutávka

06) Dunkerk

Na chvostu seznamu si dáme aktualitku, Nolanův snímek o drakonickém tempu evakuace britské armády z Francie, kde si na ni došlápla náckovská vojska, tepe sekundu za sekundou, minutu za minutou tempem sprintera. Není to poprvé, co se ve válečném filmu předvedlo něco podobného. Scottův Černý jestřáb sestřelen je ve svém stylu chaotického stopování dlouhé nezastavitelné krize prakticky identický. Dunkerk však stopuje osudy stovek tisíců vojáků, nikoliv "pouhých" stovek, a napětí je tak v něm ještě hustší!

Dunkerk
Autor: Warner Bros. Pictures Dunkerk

05) Nezastavitelný

Naložit do odstaveného vláčku horu toxického odpadu je vždycky nápad, který doslova smrdí problémy, ale teprve když duo nekňubů lokomotivu omylem nastartuje a vypustí tak směrem k nedaleké metropoli, výsledek začne páchnout i krchovem. Naštěstí je tu Denzel Washington a Chris Pine, kteří se pokusí mašinu smrti zastavit, a pokud se to nepodaří jim, v nacpaném časovém presu nejspíše už nikomu. Nezastavitelný (vlak) uhání 98 minutovou stopáží jako namazaný blesk a znovu připomíná kouzlo filmů, které nechtějí zápletku ani na minutu zpomalit.

Záběry z filmu Nezastavitelný s Danzelem Washingtonem
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Nezastavitelný s Danzelem Washingtonem

04) Nebezpečná rychlost

Jezdím z prototypů tohoto nápadu je samozřejmě stará dobrá Nebezpečná rychlost, která si nezastavitelnou premisu dala už do svého (notně absurdního a vlastně komicky ujetého) příběhu – vrchnímu padouchovi tu totiž nestačí podminovat autobus plný lidí. Namontuje do něj rovněž udělátko, které bombu odpálí až poté, co stroj klesne pod určitou rychlost! Zběsilé tempo filmu však nikomu v době premiéry nedovolilo ani vydechnout a nad premisou se trochu zamýšlet, takže to vlastně vůbec nevadí.

Nebezpečná rychlost
Autor: 20th Century Fox Nebezpečná rychlost

03) Zastav se a nepřežiješ

Rovněž Zastav se a nepřežiješ disponoval stejně "chytrou", a stejně "klidnou" zápletkou. Tentokrát je důvod pro absenci odpočinku ještě ujetější – hlavní hrdina s tváří Jasona Stathama je infikován virem, jehož působení lze oddálit (z nějakého důvodu) jedině adrenalinem. Než se tak Statham za své odsouzení k smrti stihne pomstít, musí páchat co nejkrutější sprosťárny a jezdit co nejrychleji, jinak ho doslova klepne pepka!

crank lionsgate
Autor: Lionsgate crank lionsgate

02) Lola běží o život

Mohlo by se proto zdát, že filmy s ukrutným tempem musejí nutně být poněkud jalové. Lola běží o život však dokazuje, že mohou disponovat i poetickou a zadumanou atmosférou. Zrzavá Franka Potente tu má totiž tři pokusy na to zachránit život svého milého, v každé bude figurovat jeho ztracená igelitka se 100 tisíci, hrozba zabití a tempo, které by filmu mohl závidět i Usain Bolt!

Lola běží o život
Autor: X-Filme Creative Pool/Sony Pictures Classics Lola běží o život

01) Šílený Max: Zběsilá cesta

Našeho největšího miláčka jsme si však ponechali až do finiše. Poslední Šílený Max totiž předvedl tak vysokooktanovou rychlost a naprosto maniakální akční scény mezi pohybujícími se auty, že tahle Honička: The Ultimate Movie přikovala diváky na celém světě do sedadel a shodila jim brady až na podlahu! Při tom všem však Šílený Max: Zběsilá cesta nezapomněl ani na emoce a postavy, o to paradoxnější přitom je, že hlavní hrdina filmu za celou stopáž pronese méně slov než Arnoldův Barbar Conan!

Tom Hardy jako Šílený Max
Autor: Warner Bros. Tom Hardy jako Šílený Max
Nezastavitelný vyrazí vstříc zkáze v pátek ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama