5 nejnapínavějších komiksových filmů: Od Temného rytíře k Loganovi

U kterých komiksáren musel člověk myslet na to, aby pravidelně dýchal?
Captain America: Návrat prvního Avengera, Logan a Temný rytíř
Captain America: Návrat prvního Avengera, Logan a Temný rytíř
Marvel Studios/20th Century Fox/Warner Bros.

reklama

Už v neděli večer si na Prima COOL zacestujeme časem! Začíná totiž slovutný biják X-Men: Budoucí minulost, v němž se propojuje minulost i budoucnost x-menního univerza. Výsledkem je zatraceně napínavé pokoukání – o výjimečnosti Budoucí minulosti ostatně svědčí i skutečnost, že je takto vydařených bijáků pouhá hrstka!

05) X-Men: Budoucí minulost

Jak vlastně definovat filmovou „napínavost“? Dobrou ilustrací je týmovka X-Men: Budoucí minulost, v níž stojí budoucnost i minulost pěti x-menních filmů (více, započítáme-li i Wolveriny) na bedrech jediné story. Když v závěru bojují o život kultovní verze postav v obou časových liniích, nemůže se divák v sedačce napětím ani pohnout – jde totiž o hodně, a film sám to neopomíná telegrafovat při každé možné příležitosti!

X-Men: Budoucí minulost
Autor: 20th Century Fox X-Men: Budoucí minulost

04) V jako Vendeta

Dobrý způsob, jak vyšponovat napětí, je nenásledovat komiksová klišé – přiznáváme, V jako Vendeta je tak trochu švindl, protože ačkoliv film vychází z komiksového románu, tento není součástí „klasických superhrdinských sérií“. Pro jednou mu to však promineme, pan V se totiž při své snaze svrhnout totalitu v Anglii chová překvapivě komiksově!

V jako Vendeta
Autor: Warner Bros. V jako Vendeta

03) Logan: Wolverine

Sága X-Men sice patří mezi průkopníky moderních superhrdinských bijáků, na úplný Olymp mezi napínavými filmy však dosáhla až v poslední době – například skrze eRkového Logana. Jeho finále je zvláštním způsobem dílem nostalgické a dílem napínavé. Stárnoucí Wolverine totiž v Loganovi přichází o svou někdejší regeneraci a každá kulka tak může být jeho poslední…

Logan
Autor: 20th Century Fox Logan

02) Captain America: Návrat prvního Avengera

Když se inspirovat, tak u nejlepších – druhý Kapitán Amerika se poohlédl po elementech bourneovské trilogie i jménu z našeho prvního místa a vytvořil nejtemnější a nenapínavější marvelovský film s pomocí klišé špionážních filmů: nikomu nevěř, zradit může každý, všechno je lež. Fungovalo to překvapivě dobře – zejména i kvůli tomu, že podobná „dospělácká“ témata v marvelovce nikdo nečekal!

Captain America: Návrat prvního Avengera
Autor: Marvel Studios Captain America: Návrat prvního Avengera

01) Temný rytíř

Pokud však máme vybrat skutečného přeborníka, musíme hrdiny Marvelu vyměnit za Batmana – a nemůže za to nic jiného, než geniální režie Christophera Nolana. Právě ten totiž v Temném rytíři, prostředním dílu své batmanovské trilogie, vytvořil v kombinaci kriminálky a superhdinských témat ultimativní biják šponující diváky víc jak guma nových tepláků!

Temný rytíř
Autor: Warner Bros. Temný rytíř

X-Men: Budoucí minulost začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama